Jak snížit riziko vzniku zhoubných nádorů? Zkuste koření, které pomáhá v boji proti těmto nemocem

 Zdraví 
18. července 2018 09:17 / Monika Thomsonová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Správný jídelníček mohou rizika vzniku zhoubných nádorů výrazně snížit Depositphotos
Koření dodává jídlu nejen chuť. Určité druhy dokážou působit jako účinní bojovníci proti rakovinnému bujení. Naučte se používat koření, které vám pomůže uchovat vaše zdraví.

Chcte snížit riziko vzniku zhoubných nádorů? Vědecké studie radí vsadit na správné potraviny. Zdraví životní styl, prevence a správný jídelníček mohou rizika vzniku zhoubných nádorů výrazně snížit. Pojďme se podívat, které koření nám odborníci doporučují.

Sladká paprika

Sladká paprika je ohromný zdroj antioxidantu beta-karotenu, jenž je spojován s prevencí proti četným druhům rakoviny.

Chilli papričky

Vědci zjistili, že kapsaicin obsažený v chilli papričkách, může za určitých okolností zabíjet rakovinové buňky. Molekuly kapsaicinu se dokážou navázat na rakovinové buňky a odstartovat u nich sebezničující proces. Ale pozor. Další studie uvádí, že konzumace chilli papriček je nevhodná v počátečních stádiích melanomu. Kapsaicin totiž údajně růst kožních nádorů urychluje. 

Rozmarýn

Pokud použijete při přípravě masa rozmarýn, snížíte tím množství rakovinotvorných látek vznikajících při vaření. Kromě toho rozmarýn pomáhá zvyšovat aktivitu detoxifikačních enzymů a jeho kladný vliv se projevil i v boji proti rakovině prsu a kůže.

Kmín

Vědci potvrdili příznivý vliv kmínu u rakoviny tlustého střeva, rakoviny prsu, stejně jako u rakoviny slinivky. Více se o kmínu a jeho skvělých účincích na naše zdraví dozvíte zde.

Zázvor

Zázvor je výborný v prevenci i boji s rakovinou vaječníků. Dokáže nejen účinně zabránit jejímu rozvoji, ale podle vědců umí zpomalit i rychlost rakovinového bujení.

Kurkuma

Kurkuma je skutečně jeden ze zázračných léčivých druhů rostlin na světě. Její hlavní aktivní složkou je kurkumin, který má silné protizánětlivé a protirakovinné účinky. Účinky kurkumy jsou přímo ohromující. Určitě si o nich přečtěte zde

Skořice

Skořice působí jako prevence proti rakovině a navíc dokáže potlačovat i rakovinové bujení. Umí blokovat angiogenezi, tedy novotvorbu krevních kapilár, které dodávají nádorům živiny a kyslík potřebné k jejich růstu.

Olivy a olivový olej

Olivový olej je považován za významný prostředek chránící buňky před změnami vyvolávajícími vznik rakoviny. Je plný antioxidantů, činí buňky stabilnější vůči volným radikálům. Stejný pozitivní účinek mají i zelené olivy.

Hlavně však nezapomeňte, že všechno souvisí se vším. Mějte to na paměti, až budete usedat k jídlu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřel herec Matthew Perry. V pouhých 54 letech tragicky utonul ve své vířivce

Styl

Jak docílit dlouhých řas a hustého obočí přírodní cestou? Vsaďte na vitamín E a ricinový olej

Dům a zahrada

Přehled psích plemen, která mají na svědomí nejvíce pokousání lidí