Kam na vánoční trhy? Vydejte se za hranice Česka a zažijte ty nejkrásnější v Evropě

 Komerční sdělení 
25. listopadu 2019 09:27 / redakce
  0
📷
1 fotografie v galerii
Koledy, svařené víno, trdelník, dobrá nálada, to vše dotváří kouzlo Vánoc archiv
Už odpočíváte dny do adventu a nemůžete se dočkat, až vyrazíte nasát sváteční atmosféru na vánoční trhy? Jenže kam vyrazit? Pokud už jako praví milovníci Vánoc znáte tuzemské trhy jak vlastní boty, je nejvyšší čas vydat se za hranice Česka.

Koledy, svařené víno, trdelník, dobrá nálada, to vše dotváří kouzlo Vánoc, mnohdy tak ani nevadí, že mrholí a padá sníh. Pokud už přemýšlíte, kam letos o adventu vyrazíte, máme pro vás tři tipy, které jsou sázkou na jistotu.

Zažijte vánoční tradice na drážďanských trzích

Především lidé žijící na severozápadě Čech mají Německo téměř za humny, Drážďany, kde najdete i nejstarší německý vánoční trh, jsou tak jasnou volbou. Striezelmarkt neboli česky drážďanský Štrýclmarkt funguje už 585 let, jeho hlavní atrakcí je vysoká krušnohorská stupňová pyramida, jejímž roztočením jsou vánoční trhy zahajovány. Letos tomu bude ve středu 27. listopadu v 16:00.Pokud tuto slávu nestihnete, můžete vyrazit na Štolovou slavnost, která se koná 7. prosince o druhé adventní sobotě.

A co dobrého se na drážďanském trhu podává? Těšit se můžete například na adventní pečivo, výtečnou štolu a chybět nebude ani oblíbený svařák a punč. Avšak pozor, pokud si budete chtít dát nějakou dobrotu, je nutné si v infocentru na Altmarktu vyměnit eura za štrýclový tolar, kterým pak zaplatíte ve všech stáncích. Trhy končí na Štědrý den 24. prosince v 14:00.

Nenechte si ujít vánoční trhy před vídeňskou radnicí

Do Vídně to mají nejblíže lidé z Moravy, přesto rakouské hlavní město v období adventu navštěvují milovníci Vánoc z celé republiky. Vánoční trhy ve Vídni si můžete užít na více místech, ideální je si tak udělat romantickou procházku centrema projít ho křížem krážem.
Na náměstí Rathausplatz otevírají stánky už 15. listopadu a zavírají až na druhý svátek vánoční, kromě dobrého jídla a pití se zde můžete těšit i na bruslení pod širým nebema chybět ani letos nebude metr vysoký oblouk se svíčkami. Do oblíbené vánoční vesničky na náměstí Maria-Theresien-Platz se můžete vydat od 20. listopadu, u zámku Belvedér pak bude otevřena o dva dny později.

Budapešť se pyšní nejkrásnějšími trhy v Evropě

Maďarsko se prý pyšní nejkrásnějšími a největšími vánočními trhy z celé Evropy. Není divu, že je každoročně navštíví více jak 600 tisíc lidí. Řeč je konkrétně o trzích v Budapešti, kde se kouzelné atmosféry dočkáte jak před bazilikou svatého Štěpána a u Andrássyho třídy, tak i na náměstí Erzsébet tér a Vörösmarty tér.

Vánoční trhy v Budapešti nejsou žádný kýč,všichni prodejci jsou pečlivě vybíráni speciální komisí, která ručí za to, že si v období adventu koupíte pouze originální místní výrobky. Těšit se tak můžete na skutečné tradiční pochutiny. Navíc vánoční maďarské trhy už jsou v plném proudu, začínají totiž začátkem listopadu.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Leonardo DiCaprio to už přehání, shodují se fanoušci. Jeho nejnovější modelce je totiž jen devatenáct

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Tech

SHIELD: Vesmírná technologie pro hladké přistání kdekoliv ve vesmíru