Přemýšlíte nad operací očních víček? Může vyřešit mnohé potíže

 Zdraví 
02. listopadu 2019 13:10 / Bronislava Silná
  0
📷
5 fotografií v galerii
Důvody operace víček bývají nejen estetické Depositphotos
Jako se v určitém věku objevují oční vady, které nás přimějí nosit brýle, tak se stává, že může být nutná operace očních víček. Máme informace, které by vás mohly zajímat.

Operace očních víček se provádí na víčkách horních či dolních. Může mít důvody estetické, ale často se pro ni rozhodují lidé, kterým oční víčka brání v kvalitním vidění, případně kvůli víčkům často slzí nebo mají jiné obtíže.

Kdy se pro operaci rozhodnout

V případě operace horních víček jde o moment, kdy se kůže víčka uvolní, vytvoří kožní řasu, která se překlopí přes okraj a brání oku v přirozeném výhledu. Stíní nebo je dokonce přímo ve výhledu. Člověk má pocit, že aby dobře viděl, musí oko otevřít dokořán. Někdy pak už nepomůže ani to. U spodního víčka zase dochází k tvorbě vaků pod očima. Spolupodílí se na nich podkožní tuk.

Operace má smysl tehdy, když zlepší naše vidění, případně vzhled. Operace se nejčastěji provádí u osob po padesátce, ale s tím, jak se oči stále více namáhají, přicházejí pacienti v mnohem nižším věku.

Bezpečnost operace

Operace naštěstí není nijak nebezpečná. Provádí se v lokálním umrtvení a trvá kolem půl až tři čtvrtě hodiny. Někdy lze použít lehké uspání pacienta. Toho se využívá pro vyšší komfort, ale není nutné. Také pooperační péče se obyčejně omezuje na dvě či tři hodiny na oddělení. Přikládají se chladné obklady kvůli zamezení otoků a následně je pacient propuštěn domů. Odvézt jej ale musí někdo jiný, určitě nemůže pacient sám řídit.

Následná péče

Další tři dny je potřeba počítat s přikládáním chladivých obkladů doma. Podle doporučení lékaře se pak provádějí určité masáže a podle potřeby se mohou aplikovat oční kapky dle rozhodnutí lékaře. Důležité je ale říct, že výsledný tvar napraveného víčka neuvidíte hned. Podle některých informací trvá i půl roku, než se vše dostane do podoby, která je žádoucí. Většinou je ale po několika týdnech již vše v pořádku.

Kolik to stojí

Operace očních víček je hrazena pojišťovnou jen v případě, kdy lékař rozhodne o tom, že například oční víčko zcela zabraňuje vidění. Jinak si musí pacient platit operaci sám. Horní víčka stojí od šesti do devíti tisíc korun a dolní jsou o něco dražší. Současně ale platí, že existují různé vylepšené metody, které mohou stát o něco víc. Doporučujeme konzultaci s dobrým plastickým chirurgem na zavedeném pracovišti. Také si přečtěte recenze ostatních pacientů. Více o plastických operacích si můžete přečíst v článku zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vítěz Superstar Adam Pavlovčin vydává první singl a prozrazuje své nové umělecké jméno

Styl

Víra, že my sami můžeme život změnit k lepšímu, skutečně vede k lepší kvalitě života, potvrzují...

Dům a zahrada

Posedíte si rádi večer na zahradě? Zasaďte si květiny, které nejvíce voní v noci

Zavřít reklamu