Zatočte s rýmou a nachlazením rychle a účinně

Obyčejná rýma dokáže ošklivě zkazit náladu
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Zdraví 
29. prosince 2017 07:53 / Shutterstock
  0   0
Chladné počasí, ale současně nad nulou. To je ráj pro bakterie a viry. Nejběžnějším problémem je samozřejmě rýma a nachlazení. Poradíme, jak se z nemoci dostat rychle a účinně.

Pokud jste již onemocněli, snažte se držet v teple. Pokud musíte ven, dobře se oblékněte a dejte si i čepici. Jezte hodně ovoce a zeleniny a klidně si dejte i vitamin C v tabletách. Dávku můžete v období nemoci i zvýšit. Pijte teplé bylinné, černé nebo zelené čaje. Vyhýbejte se sladkému.

Napařování

Napařování dutin je velmi účinný prostředek, který zaručeně uleví a urychlí vyřešení problémů. Vařící vodu nalijte do lavoru a nakloňte se nad ni. Přehoďte přes sebe deku nebo silnější a větší ručník, abyste získali intenzivnější působení. Do horké vody můžete přidat éterické oleje nebo obyčejnou kuchyňskou sůl. Napařování zvlhčí sliznice, uvolní nos a prohřeje dutiny, čímž uvolní i hluboko uložená ložiska rýmy.

Výplach nosu

Pro šikovnější je vhodný výplach nosu slanou vodou nebo Vincentkou. Ponořte nos do osolené vody a natáhněte vodu opatrně dovnitř. Až ucítíte, že vám začíná stékat do krku, vyndejte nos z vody a do umyvadla vodu z nosu vypusťte. Postup opakujte. Pokud je pro vás tento postup nepřijatelný nebo složitý, pořiďte si nosní sprej na bázi Vincentky. Jeho výhodou je, že není návykový a dobře zvlhčí sliznice nosu.

Inhalace

Můžete použít ve formě masti, kterou si natřete do oblasti nosu. Mast s obsahem éterických olejů vypouští intenzivní vůni, která uvolňuje vaše ucpané dýchací cesty. Jinou variantou je nakapat několik kapek eukalyptu, mentolu nebo tea-tree oleje na kapesník a držet ho u nosu. Hodí se také myrha, tymián nebo jalovec.

Výborná cibule

První a velmi účinnou pomocí může být také obyčejná cibule. Stačí ji nakrájet a dát do své blízkosti. Cibule uvolňuje éterické látky, které uvolní nos a dezinfikují sliznice. Z cibule si můžete udělat i sirup. Na rozkrájenou cibuli dejte trochu medu a počkejte, až cibule pustí šťávu. Sirup působí jako univerzální rozpouštěč hlenů. Zabírá vedle rýmy i na kašel a průdušky. Cibuli nemusíte používat pouze do jídla. V domácnosti má široké využití. O jejím netradičním použití jsme psali zde.

Teplo

Docela významně může pomoci teplo na ruce nebo i na nohy. To lze realizovat různým způsobem. Protože ale končetiny snesou vyšší teplotu než jiné části těla, bývá nejlepší ponořit ruce či nohy do nádoby s horkou vodou a vytrvat tak co nejdéle. Po proceduře si na nohy dejte ponožky, zabalte se do teplého županu či deky a vlezte si do postele. Můžete ještě popíjet horký čaj.

Nosní kapky

Nosní kapky používejte jen na olejové bázi míchané přímo v lékárně. Jsou relativně šetrné k vašim sliznicím a neobsahují návykové látky. Můžete si je také nakapat do horké vody při inhalaci, protože obsahují potřebné éterické oleje.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Překvapivé využití petroleje k léčení
Zlepšete své trávení pomocí enzymů
Nepropásněte počáteční stádium rakoviny kůže! Nechte si zkontrolovat pihy
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Vydejte se na dovolenou po stopách Indiana Jonese a Vinnetoua

Zprávy

Kam se zachráněnými 450 migranty? Babiš i Hamáček mají jasno

Bydlení

Největší chyby, kterých se lidé dopouští při kompostování. Dodržujte tato pravidla