Když ženu bolí kostrč, měla by zbystřit. Může to značit potíže s muži

 Zdraví 
03. ledna 2019 16:11 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Bolestí v kostrči trpí hlavně ženy Depositphotos
Problémy s kostrčí nejčastěji postihují ženy. Má to prý z psychosomatického hlediska jednoduché vysvětlení. V duchovní rovině značí tyto bolesti problémy s muži. Bolesti se totiž nejčastěji ozývají na pravé straně, která je podle psychosomatiky považována za mužskou.

Ženy, které trpí takzvaným kostrčovým syndromem, tak mají prý problém s přijímáním mužů či se svou ženskou rolí ve vztahu k mužům. Někdy se uvádí příčina kostrčového syndromu v častých problémech s tlustým střevem (tlusté střevo je naše minulost, dětství) nebo v častých problémech gynekologických (ty odráží vždy nespokojenost s partnerem či svou ženskou rolí).

Kostrčový syndrom může mít neblahý vliv na sexuální život ženy, někdy je naprosto znemožněn (žena nechce přijmout muže nebo ho nepřijímá takového, jaký je s jeho dominantní rolí) a také může neblaze ovlivnit průběh porodu nebo ho úplně znemožnit, že je třeba zvolit porod císařským řezem (žena nechce přijmout svou ženskou roli, jejíž součástí je mateřství).

Bolesti kostrče a psychika

Psychosomatika pochází z řeckých pojmů psyché – duše a soma – tělo. Vychází z toho, že veškeré psychické prožitky se projeví na vnějším displeji - na těle, které nemocí projevuje skrytý duševní nesoulad. Psychosomatika hledá souvislosti mezi obtížemi v duševní rovině.

Co bolest způsobuje

Bolest kostrče je způsobena stále větším tuhnutím úponů vazů a svalů v oblasti pánve a lumbosakrální páteře. Tento jev je v psychosomatice vysvětlován jako neochota ženy zjemnit svůj vztah k mužům a naučit se být ženou se vším všudy, i když to pro některé může znamenat se podřizovat. Je prý důležité pochopit, že být ženou se vším všudy neznamená stavět se ve vztahu do podřízené role. Pokud žena svou roli pochopí a dokáže se svou ženskostí pracovat, bude často silnější a sebevědomější. Není potřeba zvládat vše bez pomoci nebo přebírat mužskou roli.

Velmi často se potíže s kostrčí rozjedou v potíže s dolními končetinami (kolena jsou pokora) a s lymfou (pamatuji si každou křivdu, kterou mi muž způsobil).

Řešení je snadné

Z pohledu psychosomatiky se bolesti v kostrči zbavíte nejlépe tím, že začnete rozvolňovat zatuhlé vazy a zpevňovat vše ženské v sobě. Důležité je také pracovat s pánevním dnem. O tom, jak posílit pánevní dno, jsme psali zde.

Dobré je se také zaměřit na odkyselení organismu. Překyselení totiž způsobuje úbytek minerálů v tkáních a tím dochází k jejich tuhnutí, praskání a podobně. Dobré je v tomto ohledu jíst co nejvíce zeleniny s obilovinami. Naopak je ideální vyřadit maso, mléko a mléčné výrobky, cukr a pečivo. Kyselost organismu dokáží neutralizovat i různé bylinkové čaje. Od bolavé kostrče vám může pomoci i dobrý fyzioterapeut.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině