Proč si dopřát jednou za čas teplou koupel? Pozor, nejde jen o hygienu

 Zdraví 
02. ledna 2019 16:20 / Monika Thomsonová
  1
📷
3 fotografie v galerii
Teplá lázeň dokáže na lidský organismus působit velmi pozitivně Shutterstock
Sprcha nebo vana? V tomto se zřejmě svět rozděluje na dva velké tábory. Zatímco jedni si neumí představit život bez rychlé a praktické sprchy, jiní si nejraději po náročném dni dopřávají domácí wellness ve vaně plné horké vody.

Věděli jste však, že i když jste milovníky sprchy, občas byste přece jen měli relaxovat ve vaně? Proč si dopřát jednou za čas teplou koupel a jaké výhody nabízí vám a vašemu organismu?

Prospěšná hydroterapie

Slyšeli jste už o hydroterapii? Jde o léčebnou metodu, která využívá sílu teplé či studené vody a jejich účinků na člověka. Často se využívá ve fyzioterapii a této technice se svěřují statisíce lidí na světě. Hydroterapie se může praktikovat v přírodních teplých pramenech či ve vířivých vanách, v ledových jezerech, sudech a tak podobně. Pokud však chcete výhody teplé lázně využívat naplno, postačí vám i vana ve vaší koupelně.

Výhody teplé koupele

Teplá lázeň opravdu dokáže na lidský organismus působit velmi pozitivně, a to hned v několika různých směrech. Pojďme se společně podívat, co můžete z obyčejné teplé vody ve vaší vaně vytěžit vy a vaše tělo.

Koupelí proti stresu?

  • Proč ne. Teplá vana může přispět ke zklidnění rozrušeného organismu. Pravidelné lázně by si měli dopřát zejména lidé trpící depresemi a úzkostmi. Jaké masáže pomáhají proti stresu, se dočtete v jiném našem článku.
  • Teplá vana může pomoci i při bolesti svalů a kloubů. Ideální je také cvičení ve vodě, a to zejména tehdy, pokud máte problémy s klouby při pohybu. Teplá voda uvolňuje bolesti, proto se koupel doporučuje i jako rekonvalescence po sportovním výkonu.
  • Nemůžete večer usnout? Lázeň před spaním zabere i proti nespavosti. Doporučuje se zejména v případech, kdy jedince trápí insomnie, když nespavost zasahuje do každodenního života a jeho kvality. Udělejte si z koupele rituál a vaše tělo časem pozná, že po teplé koupeli je čas jít spát.
  • Voda rovná se hydratace. Proto lázně pomáhají i ke kráse. Pára otevírá póry, podporuje pocení, což zabezpečuje čištění pokožky. Napařováním se do těla dostává i důležitá voda. Proto se pomocí teplé lázně můžete dopracovat ke krásné pokožce, ale i k zdravějším vlasům.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Jennifer Lopez ukázala svoje sestry. Podobné si ale vůbec nejsou

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině