خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn

Existuje mnoho druhů make-upu, vyberte ten správný pro vaši pleť

Make-up umí nejen potlačit drobné nedokonalosti pleti, ale v zimě i chrání pokožku.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Krása 
31. října 2017 07:54 / Shutterstock
  0   0
Z množství druhů make-upu je potřeba si vybrat takový, který bude ladit s vaším typem pleti, ale také s ročním obdobím, během kterého ho bude nosit.

Existuje mnoho druhů make-upu a každý je vhodný na jiný typ pleti. Je tedy důležité správně vybírat a jako doporučení bychom vám poradili odzkoušet si make-up pomocí vzorků. 

Přehled make-upů:

Tekutý

Je nejčastěji používaným make upem díky lehké aplikaci a nanášení. Existují různé druhy tekutých make upů vhodných pro různé typy pleti. Pro suchou pleť je vhodnější make up, jehož základní složkou je olej. Naopak pro smíšenou a mastnou pleť se více hodí make-up na vodní bázi.

Matující make-up

Je ideální pro mastnou nebo smíšenou pleť, po vstřebání se změní v jemný pudr a zmatní nežádoucí lesklá místa, aniž by však pleť vysušoval. Po jeho aplikaci proto většinou již není třeba nanášet pudr. 

Liftingový

Je vhodný pro starší pleť, protože vypíná pokožku a vyhlazuje vrásky. Pleť tak působí mladším a svěžím dojmem. Make-up s liftingovými účinky pokožku opticky rozzáří a zpevní.

V tyčince

Tento druh make-upu je vhodnější spíše jako korektor. Jeho vlastnostmi docílíte extra krytí a sjednocení, čímž make-upový filtr je výraznější a hodí se teedy více jako večení líčení či na focení.

Krémový

Jsou velmi těžké a taky mastné pro většinu typů pleti. Proto se hodí jedině na suchou pleť. Vytváří silnější filtr, jsou výborně krycí.


Hydratační

Je vhodný pro každý typ pleti, zvláště v zimním období, kdy je citlivá pokožka obličeje zatěžována vnějšími vlivy jako je mráz či naopak suché prostředí vytápěných místností. Hydratační make-up zvlhčuje a dodává pečující složky.

Pudrový

Pudrový make-up se hodí především pro majitelky krásné pleti, které se nemusejí moc líčit. Tento druh make-upu pleť spíše sjednotí než že by byl krycí. Vhodný spíše pro mastnou pleť.

Pěnový

Něco mezi tekutým a krémovým make-upem. Tenhle druh je jemný, nadýchaný a příjemně se s ním pracuje. Navíc vyhovuje všem typům pleti. Zcela ideální je pro starší pleť.

Minerální

Minerální make-upy jsou vyráběny z minerálů, které vytvářejí make-up lehkým a šetrným a pleť nechávají dýchat. Jsou lehké a šetrné, pleť nechají dýchat, ale většinou méně kryjí. Hodí se pro všechny typy a mají většinou formu sypkého pudru, někdy i tekutého make-upu.

Voděodolný

Najdete jej v nejrůznějších podobách, ale stejně jako u jiných voděodolných líčidel je třeba pro jeho odstranění speciálních odličovacích prostředků. Zajistí dokonalý vzhled nejen na horách, při slavnostních příležitostech, ale i při koupání.

📷
1
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nádherná místa, kde se můžete koupat po celý rok. Zadarmo vás zahřeje léčivá termální voda

Zprávy

Miliardové projekty nelze uhlídat, tvrdí exprimátor Pavel Bém

Bydlení

Proměňte svou starou ložnici v místo, kde se vám bude krásně spát i snít