Nevzhledné černé tečky na obličeji odstraníte jednoduchým trikem

 Krása 
19. února 2018 09:33 / Monika Thomsonová
  0
📷
4 fotografie v galerii
Zkuste jednoduchý trik na odstranění černých teček Shutterstock
Nejen lékaři, ale i řada kosmetiček se shodují, že vymačkávání zanesených pórů je pro pokožku velmi nezdravé a poškozuje kůži. Poradíme vám, jak se lehce zbavíte černých teček za pár minut.

Velmi nepříjemné černé tečky se vytvoří, když jsou vaše póry ucpané a máte nadměrnou tvorbu kožního mazu. Člověk pak má nepříjemný pocit, že právě jeho nečistá pleť poutá u okolí velkou pozornost. Vcelku pochopitelně to může nepříznivě ovlivňovat vaše sebevědomí. My jsme ale zjistili, co na tyto tečky skvěle platí a rádi se o to s vámi podělíme. Trápí vás akné? Budete překvapeni, jaké divy dokáže obyčejné rajče.

Zkuste citronovou šťávu. Vzhledem k tomu, že černé tečky jsou způsobeny otevřenými póry, tak „smrštění“ pórů může pomoci. Citronová šťáva je adstringentní látka, která je potřebná k tomu, aby se póry uzavřely. Pokud máte citlivou pokožku, je vhodné naředit citrónovou šťávu vodou. 

Co budete potřebovat?

  • 1 lžíce vody
  • 1 lžíce soli
  • ½ lžíce citronové šťávy

Všechny tři ingredience pořádně smíchejte, aplikujte na vaši tvář a zhruba 2 - 4 minuty masírujte krouživými pohyby. Pak už jen stačí pokožku opláchnout a očistit čistícím gelem, který běžně používáte. Nepříjemné tečky by měly zmizet. Co zkusit další přírodní masky? Více jsme psali v našem jiném článku.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Vdovec po Pilarové sklidil obrovský obdiv za to, co udělal na její památku. Splnil Evě její přání a...

Styl

Čtyřikrát zkontrolovat zamčené dveře nebo vypnutou troubu, to je OCD. Zní to legračně, ale sranda to...

Tech

Závody ve vývoji hypersonických zbraní jsou v plném proudu. Americký tajný projekt Mayhem bude stroj...