Střídáte kosmetiku? Tak to byste se měly mít na pozoru

Střídáním kosmetiky si zaděláváte na problémy
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
04. února 2018 14:50 / Shutterstock
  0   0
Mnohé ženy rády experimentují a co chvíli se snaží vyzkoušet nové kosmetické přípravky. Jenže časté střídání kosmetiky velmi často končí špatně. A následky mohou být i opravdu vážné.

Mezi nejoblíbenější dary zejména pro ženy patří už tradičně kosmetika. Jako dárek pro partnera po ní sáhne téměř 50 procent Čechů. Časté střídání kosmetických přípravků ale obličeji a obzvlášť okolí očí může uškodit. Některé složky mohou vyvolat podráždění, ale i nepříjemné alergické reakce nebo dokonce zánět. O tom, jak kosmetiku správně skladovat, jsme psali zde.

Vsaďte na jistotu

Odborníci se shodují, že zejména v okolí očí je pleť velmi citlivá a častým střídáním kosmetiky kůže trpí. Velmi citlivé je i samotné oko – v případě nákupu řasenek nebo očních stínů je proto dobré zjistit, jakou značku už obdarovaný používá, a držet se jí. Nevyzkoušené kosmetické přípravky totiž mohou nejen zatěžovat pleť, ale i obsahovat různé alergeny, které mohou vyvolat nepříjemné zdravotní komplikace v podobě zarudnutí očí, nadměrného slzení nebo otoků.

Alergie se objevuje čím dál častěji

Alergie na kosmetiku, především na vonné složky, rostlinné extrakty či konzervační látky, se objevují u stále většího počtu lidí. Před prvním použitím nové kosmetiky je dobré pečlivě pročíst složení a nový přípravek vyzkoušet na malé a méně viditelné časti těla. Zkoušení přípravků přímo na obličeji není nejvhodnější. Pokud se objeví jakákoliv neobvyklá reakce, kosmetický přípravek dále nepoužívejte a v případě, že problémy přetrvávají, navštivte lékaře, doporučují samotní lékaři.

Pozor na datum spotřeby

U kosmetiky je třeba dát pozor i na datum spotřeby. Obzvlášť přírodní krémy a přípravky na pleť mají často trvanlivost mnohem kratší než kosmetika obsahující konzervační látky. Prošlé oční stíny, řasenky i krémy mohou být nebezpečné.

I šetrnější kosmetika může vyvolat problém

Přírodní kosmetika je pro pleť šetrnější, mohou se však objevit problémy při přechodu ze syntetického přípravku. Přírodní kosmetické přípravky totiž obsahují "živé" substance – na rozdíl  od syntetické kosmetiky vyrobené uměle. Tyto umělé substance se hromadí v kůži a mohou vyvolávat citlivost při dlouhodobém používání takového přípravku nebo právě při přechodu na přírodní kosmetiku. Jedná se o přechodnou fázi, ve které se ustaluje nová rovnováha a stav kůže se může i zhoršit. Pokud problémy trvají déle, je vhodnější zvolit některý z hypoalergenních přípravků. I takové přípravky je ale podle specialistů třeba obzvlášť v případě citlivé kůže používat opatrně a napřed je vyzkoušet.

📷
3
fotografie
Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Plavání odbourá tuky i stres. Který styl je na to nejlepší?
Boj s vaky pod očima
Neutrácejte zbytečně peníze za drahé lesky na rty. Vyrobte si svůj vlastní, čistě…
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Aktivní dovolená v italských Alpách vás dostane

Zprávy

Na ministerstvech ubyde až desetina míst. Kdo se má nejvíce obávat?

Bydlení

Na co si dát největší pozor při zařizování koupelny pro seniora

خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn خرید vpn خرید فیلتر شکن خرید vpn