Léto se blíží, přivítejte ho dokonale hladkým tělem bez chloupků

 Krása 
03. června 2017 09:00 / Kateřina Kofroňová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Dokonale hladké nohy, podpaží a třísla jsou nepsanou povinností každé ženy. Pixabay
Metod odstraňování chloupků je několik, ale často při nich děláme chyby, které nás stojí nejen dlouhotrvající efekt, ale často si i podráždíme pokožku, chloupků se nezbavíme důkladně, přetrhneme je a nakonec ještě zarostou. Tak to ale nemusí být!

Mít tělo bez jediného chloupku je snem každé ženy. Holení se ale musí často opakovat, vosk občas příšerně bolí a trhat si celé nohy pinzetou by trvalo hodiny. Proto vám přinášíme rady, jak se chloupků zbavit co nejefektivněji a na co si dát pozor.

Holení

Ve sprše chvíli vydržte

Zapomeňte na to, že si nohy, podpaží, nebo třísla oholíte, jakmile vlezete do sprchy, nebo ještě hůř, že si do sprchy vlezete jen proto, abyste se oholila. Pro dokonale hladké oholení je potřeba, abyste ve sprše nebo vaně vydržela alespoň čtvrt hodiny. Během této doby chloupky krásně změknou, otevřou se jejich folikuly a vy se pak můžete oholit mnohem snadněji, důkladněji a oholení vám i déle vydrží.

Holte se večer

Také si holíte nohy a podpaží ráno, aby byly přes den co nejvíce hladké? Budete se divit, ale ve skutečnosti je lepší, když se oholíte večer. Pokožka se totiž okolo oholených chloupků přes nos zacelí a ráno bude působit sjednoceným dojmem. Když si nohy po holení ještě namažete krémem, budou mít celou noc na to, aby se zregenerovaly.

Na sucho ani za nic

I když si fakt, že nejste oholená, uvědomíte na poslední chvíli, nespěchejte a oholte se tak, jak jste zvyklá. Řeč je hlavně o tom, abyste ve spěchu nevynechala pěnu na holení a neholila se nasucho. To je vůbec nejhorší, co můžete udělat. Kůže se s největší pravděpodobností podráždí, zrudne a bude vás trápit ještě několik dní. Nejen, že to není příjemné ani hezké, ale koledujete si i o to, že se nebudete moci další dva až tři dny holit.

Depilační krémy

V případě aplikace depilačních krémů docílíte víceméně stejných výsledků, jako v případě holení. Rozdíl je v tom, že se pokožka tolik nedráždí, jako když po ní denně jezdíte holícím strojkem a navíc řez chloupku není tak ostrý. Depilační krémy oslabují keratinové vazby v chloupcích, které se díky obsaženým látkám snadno rozpadnou těsně u povrchu pokožky. Druhý den se nohy zdají na omak jemnější, ale i tak je potřeba tyto krémy používat několikrát týdně.

Epilace

Na léto se jednoznačně nejvíce hodí epilace. Její efekt vydrží několik týdnů, dorůstající chloupky, které se odstraní i s kořínkem, jsou jemnější a při troše zkušeností není problém ji provádět v domácích podmínkách. Než si na trhání chloupků zvyknete, můžete však cítit nepříjemnou bolest. Ta ovšem po čase není již tak intenzivnía dá se bez problému vydržet.

Vosk a cukrová pasta

Především vosk může v rukou amatéra udělat více škody než užitku. Při odstraňování chloupků tímto způsobem je vždy nutné dbát na návod k použití. Prodávají se buď připravené pásky, nebo můžete koupit vosk a bavlněné pásky zvlášť. Důležité je vosk natřít na epilovanou oblast, pevně přitisknout pásek, kůži napnout a rychle jedním tahem strhnout proti směru růstu chloupků. V případě již koupených pásků vosk nenatíráte, pouze zahřejete třením v dlaních, přiložíte hotový pásek a strhnete. Většina chloupků přilne a to málo, co zůstane, můžete vytrhnout pinzetou.

Pokud budete postupovat špatně, může vosk místo na bavlněném pásku zůstat na vašem těle, což se pak obtížně odstraňuje. Nikdy se nesnažte zahřát vosk pomocí fénu! Vosk se snadno přehřeje a může vám způsobit popáleniny!

Stejně tak můžete nesprávným postupem chloupky přetrhnout a podráždit si kůži, na které se dokonce mohou vytvořit strupy. Zkuste proto nejdříve zajít do kosmetického salonu, proceduru podstupte a přitom se ptejte na rady, jak správně postupovat.

Mnoho lidí volí epilaci cukrovou pastou, kterou si můžete vyrobit i doma a která na těle nepřilne tak, jako to dělá vosk, ovšem chlupy vytrhne stejně a navíc se dá použít opakovaně.

Pinzeta a epilační stojky

Výhodou vytrhávání chloupků pomocí pinzety a epilačních strojků je jednoduchost a nemusíte se obávat, že na vašem těle zůstane více vosku, než si přejete. Většinou si nemáte ani jak ublížit, jako právě v případě neodborným zacházením s voskem. Pinzetou a epilačním strojkem vytrhávejte chloupky po směru růstu, abyste zamezili riziko přetržení chloupků v jeho polovině.

Zarůstání chloupků

Chloupky máte odstraněné, ale jak zamezit tomu, aby vám začaly zarůstat? Na to je jednoduchá rada. Chlupy totiž zarůstají proto, že mají kolem sebe spoustu odumřelých kožních buněk. Při růstu pak chloupky zapouzdří právě pod těmito zbytky staré kůže a červené vystouplé a zanícené bulky jsou na světě. Proto si den před holením zvykněte udělat důkladný peeling, které vás odumřelé kůže zbaví. Předejít se tomu dá i holením po směru růstu chloupků.

Ne všechny metody se hodí na všechny části těla. Holení je vhodné především na nohy a podpaží, zrovna tak jako depilační krémy. Vytrhávání chloupků naopak využijete především v okolí třísel, obočí a chloupků pod nosem.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželský pár rozprodal kvůli rozvodu sbírku umění za neuvěřitelných 21 miliard korun

Styl

Brambory je vhodné konzumovat často. Obsahují nespočet živin a také dobře zasytí

Tech

Záhadný error na ISS. Helmy astronautů se plní vodou

Zavřít reklamu