Účinné a jednoduché cviky na pevná prsa

Pokud budete prsní svaly opomíjet, odrazí se to jak na tvaru poprsí, tak na držení těla.
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Krása 
31. května 2017 19:58 / Shutterstock
  50   8
Velikost prsou je dána geneticky, ale jejich pevnost a vzhled se dají vylepšit. Postačí ti pár jednoduchých cviků.

Prsa se mění zejména kojením, razantní redukcí váhy, ale i s přibývajícím věkem. Je to pech, že zrovna ňadra při úbytku váhy ztrácejí obvykle objem jako první. Pevný tvar prsou je daný geny, ale destrukce tvaru se dá hodně zpomalit.
Nabízíme vám pár jednoduchých, ale účinných cviků!

Modlitba za prsa

Postavte se rovně, nohy rozkročte na šíři ramen a chodidla pevně přitlačte k podložce. Zpevněte břišní svaly a lopatky tlačte směrem dolů. Dlaně spojte ve výšce hrudníku tak, aby lokty byly v rovině a ramena neklesala směrem dolů. V této pozicic tlačte dlaně vší silou proti sobě a vydržte vždy 10 vteřin, pak povolte. Opakujte 10x.

Pozdrav slunci

Klekněte si na všechny čtyři, zatěte prsní svaly a pravou ruku zvedněte nahoru. Otáčejte postupně celý trup tak, abyste se mohla podívat směrem nahoru, kam míří ruka. Vydržte 10 vteřin a vraťte ruku na podložku. Vystřídejte ruce a opakujte 10x na každou stranu. Při cvičení nezapomeňte mít stále zpevněn prsní svaly. 

S gumičkou za zády

Dejte ruce do pravého úhlu a držte gumu tak, abyste ji na zádech měla kousek pod lopatkami. Konce chytněte do dlaní, zatáhněte bříško a poté pravidelně pohybujte rukama směrem k tělu a zpět – celkem 20x ve dvou sériích.

Klik sem, klik tam

Dámské kliky jsou jedním z nejúčinnějších cviků na zpevnění prsních svalů. Pamatujte si, že tělo je v jedné rovině, že břišní svaly jsou zpevněné a že v okamžiku, kdy spustíte ramena a hrudník k podlaze, nesmějí se dotknout země. Udělejte vždy 10 kliků ve 4 sériích.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zažijte jedinečnou romantiku na pohádkově krásných místech Jadranu

Dům a zahrada

V létě oceníte výrobník sody. Pomůže vám zvládat pitný režim

Bydlení

Díru v nafukovacím bazénu můžete zalepit i pod vodou

Zavřít reklamu