Rady ke spokojenějšímu životu

Pokud se naučíte dělat běžné věci i sama, budete později ráda.
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Vztahy 
28. května 2017 20:35 / Shutterstock
  0   0
Pokud se naučíte dělat tyto věci, za několik let si poděkujete.

V práci trávíte minimálně třetinu dne. Připočtěte ještě čas, když spíte, cestujete, jíte a přijdeme na to, že toho volného vám zůstane skutečně málo. Proto byste se v práci měla cítit dobře, měla byste mít příjemné prostředí a ideální práci, která vás baví. Takové štěstí však nemá každý, proto je na vás, jakým způsobem si ji zpříjemníte. Pokud máte pocit, že se to nedá, zkuste se opravdu vážně zamyslet nad tím, co byste mohla změnit. Jak byste si ji mohla udělat zajímavější a jak docílit, abyste z ní neodcházela mrzutá a vyčerpaná, ale naopak usmívající se a plná elánu, se kterým se pustíte do toho co vás čeká ve volném čase.

Naučte se trávit čas o samotě

Určitě někdy přijde chvíle, kdy budete chtít něco dělat, někam jít a zjistíte, že nemáte s kým. Ať už si vaší kamarádi založí rodiny a nebudou mít na vás tolik času, nebo bude mít váš přítel moc práce, větu "Dnes fakt nemohu", se budete muset naučit přijmout. To ale neznamená, že nemůžete jít do kina, když jste ten film tak velmi chtěla vidět. Mít parťáka je samozřejmě super, ale jít do kina sám, má také své zvláštní kouzlo. A po pár minutách zcela zapomenete, že jste tam přišla sama. Pokud se naučíte dělat běžné věci i sama, budete později ráda, že nebudete mít ten pocit, jako většina lidí, že nemohou nikam chodit, protože nemají s kým.

Mějte vlastní zájmy

Kromě toho, že dokážete dělat běžné věci i sama, objevte své hobby. Možná stačí ohlédnout se do dětství a znovuobjevit své ztracené já. Jaká jste byla, když jste měla deset? Tančila jste? Učila jste se plést? Četla si knihy? Pekla skvělé koláčky? Hrála na hudební nástroj či milovala bruslení? Zkuste to vše ještě jednou, nebo zkuste něco zcela jiného, ​​nového. Něco z čeho budete nadšená. Mít opět v životě něco, čemu věnujete svůj čas jen pro radost, bude skvělý pocit.

Učte se

Školu máte už konečně za sebou, takže se konečně můžete učit věci, které vás zajímají. Mohou se týkat práce či seberozvoje aj. Každopádně, hlavně nestůjte na jednom místě, ale učte se celý život. 

Čtěte

Čtěte knihy pro odpočinek, pro objevování nových světů, pro objevení nových vztahů a pro únik z každodenního koloběhu. Pokud večer před spaním už nemůžete, tak si počtěte ráno. 

Naučte se dělat kompromisy

Kdybychom nemuseli dělat kompromisy a všechno by bylo vždy tak jak právě chceme, bylo by všechno tak krásné a jednoduché. Čím dříve však přijdete na to, že život a vztahy nejsou černobílé, a že někdy jen stačí trošku zapojit hlavu a najít místo dvou špatných jedno řešení kdesi uprostřed, se kterým se každý ztotožní, tím snadněji se vám bude kráčet životem.

I vážné rozhodnutí

Když už jsme u těch kompromisů a rozhodnutí, jistě si i vy uvědomujete, že v "skutečném světě" nesete za své činy odpovědnost jen a jen vy sama. Proto si srovnejte co chcete, srovnejte si priority a zjistěte co od života chcete a co nechcete. Zjistěte čeho chcete dosáhnout a jak se k tomu dostat. Naučte se rozhodovat se správným vyvážením citů a logiky. Vyhnete se tak mnohým hloupým kroků.

Cvičte, sportujte, buď aktivní

Cvičení není jen hodinový běh nebo 45 minutové crossfitové tréninky. Svému tělu můžete dopřát dostatečnou aktivitu i turistikou, Pilates, nebo jen doma několika minutovým cvičením každý den. Důležité je hýbat se, rozproudit krev v žilách a protáhnout tělo, aby i o pár let bylo stále pružné.

Kupujte pouze kvalitní věci

Mít skříň plnou hadrů, to je hodně úklidu, hodně praní a žehlení a v konečném důsledku i tak pocit, že si nemáte co obléci. Naučte se kupovat si věci, které jsou nadčasové, nebo vyjadřují váš styl. Věci, které budou možná dražší, kvalitnější a hlavně, které budete nosit ráda a budete je moci sladit k různým outfitům. Pamatujte, že je lepší mít deset kvalitních triček, které nosíte ráda, jak jich mít padesát a v žádném se necítit zcela dobře.

Naučte se spořit

První co vás teď asi napadlo je, že byste ráda šetřila, ale kdyby bylo z čeho? Některé věci jednoduše platit musíte a při jiných si chcete zas dopřát, ať z toho života něco máte. To je pravda. Určitě je ideální stav takový, když zaplatíte všechno co potřebujete, koupíte si věci, které chcete a ještě něco ušetříte. Pokud máte pocit, že se to nedá, tak si to pěkně spočítejte. Kolik z toho co vyděláváte jde rovnou pryč, na nájem, telefon, auto a ostatní pravidelné platby? Odečtěte ještě kolik zhruba utratíte na jídlo, a to co vám zůstane, je to co můžete utratit, nebo ušetřit. Takže si to rozdělte a rozhodněte se, kolik si měsíčně dokážete odložit. Tuto částku si odložte ihned jak dostanete výplatu. Co není na účtu nebo v peněžence jako by nebylo.

Osvojovat si slovíčko "ne" 

Je to těžké zvláště pokud je vaše povaha ta, která chce každému vždy vyhovět. V životě to takhle, ale funguje velmi, velmi těžko. Pokud se nenaučíte někdy věci a lidi odmítnout, budete více trpět, jak se radovat z toho, že jste každému vyhověla.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Žhavý tip na zářijovou dovolenou. Klid, pohoda a vynikají jídlo je tady samozřejmostí

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu