Víte, jak se zbavit bolesti v krku?

Bolest v krku je velmi nepříjemná. Zbavit se jí můžete i pomocí bylin a dalších babských rad.
 Zdraví 
24. května 2017 14:28 / Shutterstock
  0   0
Bolest v krku není třeba pokaždé léčit antibiotiky, které náš organismus zbytečně oslabují. Zkuste vyzkoušet pár přípravků, které si snadno připravíte i doma a za pár korun!

Na bolest v krku se osvědčila kloktadla. Asi nejrychleji vyrobíte kloktadlo z obyčejné kuchyňské soli. Půl lžičky soli rozmíchejte ve sklenici vlažné vody a pravidelně každou druhou hodinu chvilku kloktejte. Po proceduře si vždy vypláchněte ústa čistou vodou.

Skvělé je i kloktadlo ze šalvějového nálevu. Připravíte ho tak, že jednu čajovou lžičku šalvěje svaříte s 250 ml vody, necháte krátce vylouhovat a scedíte. Vlažný nálev kloktejte několikrát denně. Chrapot i bolest tak ustoupí mnohem dříve. Podobně pomáhá i plicník.

Výborně zabírá také skořice smíchaná s medem. Tímto zázrakem se léčily už i naše babičky.

Vyzkoušet můžete i cibulový sirup - nadrobno nakrájenou cibuli zalijte medem nebo zasypte cukrem. Cibule pustí šťávu, která také dokáže pomoci od bolesti v krku.

Někdo nedá dopustit na cibulový čaj. Stačí ji nakrájet, zalít horkou vodou a chvíli povařit, pak přidat majoránku a vše nechat asi čtvrt hodiny louhovat. Nakonec přeceďte a přidejte trochu medu. Čaj podávejte několikrát denně v jakémkoli množství.

Velice účinnou pomocí při bolestech v krku jsou zábaly. Nejznámější je Priessnitzův obklad. Budete potřebovat látku či kapesník namočený ve studené vodě, igelitový sáček a suchý šátek. Na krk dáte mokrý kapesník, na něj omotáte igelitový sáček a naposledy si kolem krku uvážete suchý šátek. Po dvou až třech hodinách by se měl obklad sejmout. Celý postup byste měli opakovat po tří až čtyřhodinové přestávce.

Na bolest krku zabírá i česnek. Jeden stroužek oloupejte a vložte do úst. Nekousejte, ale jen ho cumlejte jako bonbon. Uvolní se tak antiseptické látky, které působí proti bacilům.

Mýtus v léčbě bolesti krku

I v dnešní době koluje v souvislosti s domácí léčbou bolavého krku mezi lidmi jedna obrovská fáma. Jde o takzvané "vypálení bacilů" alkoholem. Tato metoda opravdu nefunguje! Tvrdý alkohol totiž denaturuje bílkoviny a vysušuje sliznice, takže způsobuje, že jsou pak ještě náchylnější k novému poškození.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nechce se vám k moři, ale bez vody si léto nedovedete představit? Máme pro vás netradiční tip

Dům a zahrada

Kočky se mohou snadno přehřát. Pomozte jim překonat horké letní počasí

Bydlení

Pokud jste našli na oblečení skvrny od trávy, můžete je vyčistit hned několika způsoby

Zavřít reklamu