Víte, jak se zbavit bolesti v krku?

 Zdraví 
24. května 2017 14:28 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Bolest v krku je velmi nepříjemná. Zbavit se jí můžete i pomocí bylin a dalších babských rad. Shutterstock
Bolest v krku není třeba pokaždé léčit antibiotiky, které náš organismus zbytečně oslabují. Zkuste vyzkoušet pár přípravků, které si snadno připravíte i doma a za pár korun!

Na bolest v krku se osvědčila kloktadla. Asi nejrychleji vyrobíte kloktadlo z obyčejné kuchyňské soli. Půl lžičky soli rozmíchejte ve sklenici vlažné vody a pravidelně každou druhou hodinu chvilku kloktejte. Po proceduře si vždy vypláchněte ústa čistou vodou.

Skvělé je i kloktadlo ze šalvějového nálevu. Připravíte ho tak, že jednu čajovou lžičku šalvěje svaříte s 250 ml vody, necháte krátce vylouhovat a scedíte. Vlažný nálev kloktejte několikrát denně. Chrapot i bolest tak ustoupí mnohem dříve. Podobně pomáhá i plicník.

Výborně zabírá také skořice smíchaná s medem. Tímto zázrakem se léčily už i naše babičky.

Vyzkoušet můžete i cibulový sirup - nadrobno nakrájenou cibuli zalijte medem nebo zasypte cukrem. Cibule pustí šťávu, která také dokáže pomoci od bolesti v krku.

Někdo nedá dopustit na cibulový čaj. Stačí ji nakrájet, zalít horkou vodou a chvíli povařit, pak přidat majoránku a vše nechat asi čtvrt hodiny louhovat. Nakonec přeceďte a přidejte trochu medu. Čaj podávejte několikrát denně v jakémkoli množství.

Velice účinnou pomocí při bolestech v krku jsou zábaly. Nejznámější je Priessnitzův obklad. Budete potřebovat látku či kapesník namočený ve studené vodě, igelitový sáček a suchý šátek. Na krk dáte mokrý kapesník, na něj omotáte igelitový sáček a naposledy si kolem krku uvážete suchý šátek. Po dvou až třech hodinách by se měl obklad sejmout. Celý postup byste měli opakovat po tří až čtyřhodinové přestávce.

Na bolest krku zabírá i česnek. Jeden stroužek oloupejte a vložte do úst. Nekousejte, ale jen ho cumlejte jako bonbon. Uvolní se tak antiseptické látky, které působí proti bacilům.

Mýtus v léčbě bolesti krku

I v dnešní době koluje v souvislosti s domácí léčbou bolavého krku mezi lidmi jedna obrovská fáma. Jde o takzvané "vypálení bacilů" alkoholem. Tato metoda opravdu nefunguje! Tvrdý alkohol totiž denaturuje bílkoviny a vysušuje sliznice, takže způsobuje, že jsou pak ještě náchylnější k novému poškození.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte