Kruhy pod očima můžete zamaskovat správným líčením

Kruhy pod očima nejlépe zamaskuje korektor.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
26. května 2017 10:05 / Shutterstock
  0   0
Tmavé kruhy pod očima trápí snad každou ženu. Bojovat s nimi můžete správnou životosprávou a také vhodným líčením. Pokud obojí zvládnete, vaše pleť bude krásně rozzářená a bude mít zdravý a mladistvý vzhled.

Pokud se nevzhledných kruhů pod očima chcete zbavit, měla byste dodržovat těchto několik zásad.

Dostatek spánku

Je to sice otřepaná fráze, ale na kruhy pod očima spánek opravdu zabírá.

Pitný režim

Jakmile tělu nedopřejete dostatek vody, okamžitě se to na vaší pleti projeví. Bude vypadat unaveně a kruhy pod očima se ještě více zvýrazní. Denně byste měla vypít alespoň 1,5 litru tekutin.

Počítač

Ani dlouhodobá práce u počítače pleti kolem očí neprospívá. Když už nemůžete práci na počítači omezit, snažte se dělat přestávky a ztlumte si monitor na menší kontrast.

Okurky, brambory a led

Mezi nejznámější babské rady na kruhy pod očima patří plátky okurek nebo brambor, které necháte na očích asi 10 minut působit. Podobně fungují i použité pytlíky černého čaje. Oči mějte zavřené. Dalším fíglem jsou vychlazené tamponky namočené ve vodě a zchlazené v mrazáku nebo si na zavřené oči na chvíli přiložte dvě čajové lžicky, které předtím rovněž nechte zchladit v lednici nebo mrazáku.

Pár kosmetických rad

Pokud trpíte tmavými kruhy, měla byste se naučit pravidelně používat chladivé oční gely. Dobrým pomocníkem jsou i denní oční krémy a nejrůznější rozjasňovače. Ty naneste do obrysu kruhu, čímž rozrazíte tmavý stín a světlo se bude lépe odrážet od pokožky.

Jak zamaskovat kruhy líčením

Správný korektor

Klíčovou maskovací pomůckou je korektor. Měl by být asi o odstín světlejší než vaše pleť, ale zase ne úplně světlý, protože kůže by pak měla našedlý nádech. Nejprve ale naneste oční krém a alespoň 10 minut počkejte, než se dokonale vstřebá.

Pokud máte větší kruhy pod očima, sáhněte po hutnějších korektorech, které lépe kryjí. S menšími kruhy si poradí tekuté korektory. Na opravdu hodně tmavé kruhy pod očima pak můžete použít i žluté až oranžové korektory, které neutralizují modrou a fialovou pleť.

Pokud máte výrazné otoky, tak korektor nikdy nenanášejte přímo na ně, ale jemným vklepáváním konečků prstů ho aplikujte na místo, kam vrhá tmavý stín.

Pokud používáte tekutý korektor, vťukněte kapičku k vnitřnímu koutku oka a jemným poklepáváním ho prsty rozetřete až k tomu vnějšímu. Nezapomeňte na část těsně pod řasami, tam bývá pleť často nejtmavší. A řada vizážistů radí nanášet korektor i na horní pohyblivé víčko.

V případě nutnosti můžete aplikovat i dvě vrstvy korektoru, ale tu druhou naneste až po perfektním zaschnutí té první.

Krycí make-up

Jakmile jste si nanesly korektor, vemte do ruky dobrý krycí make-up. Je totiž třeba sjednotit všechny odstíny na vaší tváři. Make-up byste ale neměly nanášet pod oči. Tam stačí korektor jen zafixovat tekutým pudrem.

Stíny

Pokud máte kruhy pod očima, volte spíše světlé oční stíny v přirozených barvách. Rozhodně se vyvarujte tmavé černé nebo šedé - tyto barvy kruhy pod očima zbytečně prohloubí a oči ještě více zapadnou.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Komplikace pro turisty mířící do Řecka. V zemi dochází k prudkému zhoršení covidové situace

Dům a zahrada

Vypěstujte si asijskou superbylinu, zdroj cenných minerálů a vitaminů

Bydlení

Kuchyňská sůl patří mezi užitečné pomocníky v domácnosti. Odstraní skvrny z prádla i koberce

Zavřít reklamu