Mateřská znaménka nemusí odstraňovat jen odborník. Jde to i doma!

Chcete si nechat odstranit znaménko? Jde to i bez nože nebo laseru!
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
31. května 2017 12:07 / Shutterstock
  5   1
Pokud máte dojem, že vám některá mateřská znaménka nesluší, existují v podstatě dvě cesty, jak se jich zbavit. Odborník dokáže menší znaménka odstranit pomocí laseru nebo je chirurgicky vyřízne. V obou případech ale hrozí, že vám po zákroku zůstanou malé jizvy. Můžete se ale zkusit ještě znamének zbavit doma, a to několika způsoby.

Jablečný ocet

Omývejte znaménko teplou vodou 15 až 20 minut, aby se okolní kůže stala poddajná. Pak namočte bavlněný smotek do jablečného octa a přiložte jej na znaménko po dobu 10 až 15 minut. Potom místo omyjte čistou vodou a vysušte. Opakujte tento postup 4x denně.

Cibulová šťáva

Cibule je účinná při problémech se znaménky či stařeckými skvrnami. Vatový tampon namočte do cibulové šťávy, naneste na skvrny nebo znaménko a nechte působit přibližně 30 minut. Opakuje několikrát denně až 3 týdny.

Klejicha hedvábná

Klejicha hedvábná je vysoká, nenáročná, fialově kvetoucí a silně vonící bylina, jediný druh rodu klejicha, který v české přírodě roste. Je po staletí pěstována jako zahradní okrasná rostlina, leckde zplaněla do volné přírody, kde zdomácněla a stal se z ní nevítaný plevel. Někdo ji může znát i pod názvem glejovka americká. Aplikujte extrakt z této rostliny ředěný vodou a nechte jej působit přes noc. Po týdnu znaménko bledne a postupně mizí.

Jedlá soda a olej ze skočce obecného

Vytvořte pastu ze špetky sody a pár kapek oleje ze skočce obecného. Tu pak aplikujte na noc na znaménko. Opakujte každou noc, dokud znaménko nezmizí.

Česnek

Rozřízněte stroužek na dvě poloviny a přiložte rovnou plochou na znaménko, aby s ní bylo v kontaktu. Převažte obvazem a nechte působit celou noc. V průběhu 2 až 3 dní začnou šťávy z česneku, které obsahují hodně síry, znaménko postupně odstraňovat.

Extrakt z grapefruitových jadérek

Výtažky z grapefruitových jadérek mají vysoký obsah vitaminu E a účinně napomáhají při odstraňování mateřských znamének a jiných kožních problémů. Na postiženou oblast byste měli aplikovat kapku extraktu, a zajistit ji gázou nebo obvazem. Nechte působit po dobu několika hodin a opakujte metodu 2 až 3krát během dne po dobu jednoho měsíce. Extrakt z grapefruitových semen můžete také smíchat s avokádovým olejem v poměru 1:10. Naneste směs na znaménka a nechte působit 15 minut. Opakujte každodenně, dokud znaménka zmizí.

Jódová tinktura

Noční aplikace této tinktury po dobu 2 až 3 dní způsobí viditelné mizení znaménka.

Opečené granátové jablko a šťáva z limetky

Smíchejte stejná množství těchto dvou ingrediencí do podoby pasty a aplikujte na znaménka několik nocí za sebou.

Gel aloe vera

Používejte aplikaci přímo na znaménko, překryjte jej gázou a nechejte působit cca 3 hodiny, aby se gel absorboval. Aplikujte vždy s použitím čistého překrytí. Po několika týdnech znaménko zmizí.

Varování: Většina znamének bývá nezhoubných a není potřeba se kvůli nim zneklidňovat. Občas se však u někoho vyskytnou podezřelá znaménka nepěkného vzhledu – taková mívají sklon se měnit v melanomy nebo přinejhorším se jimi už stala. Pokud na svém těle někde naleznete podezřelá znaménka, nechte si je urychleně diagnostikovat, abyste vyloučili možnost vzniku rakoviny.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Blíží se velký svátek milovníků parních lokomotiv. Nenechte si ujít jedinečné setkání

Dům a zahrada

Samolepky rychle a levně promění fádní stěny

Bydlení

Mol šatní je pro každou domácnost pohromou. Zaručeně fungující rady našich babiček

Zavřít reklamu