Mateřská znaménka nemusí odstraňovat jen odborník. Jde to i doma!

 Krása 
31. května 2017 12:07 / Marie Popelková
  1
📷
4 fotografie v galerii
Chcete si nechat odstranit znaménko? Jde to i bez nože nebo laseru! Shutterstock
Pokud máte dojem, že vám některá mateřská znaménka nesluší, existují v podstatě dvě cesty, jak se jich zbavit. Odborník dokáže menší znaménka odstranit pomocí laseru nebo je chirurgicky vyřízne. V obou případech ale hrozí, že vám po zákroku zůstanou malé jizvy. Můžete se ale zkusit ještě znamének zbavit doma, a to několika způsoby.

Jablečný ocet

Omývejte znaménko teplou vodou 15 až 20 minut, aby se okolní kůže stala poddajná. Pak namočte bavlněný smotek do jablečného octa a přiložte jej na znaménko po dobu 10 až 15 minut. Potom místo omyjte čistou vodou a vysušte. Opakujte tento postup 4x denně.

Cibulová šťáva

Cibule je účinná při problémech se znaménky či stařeckými skvrnami. Vatový tampon namočte do cibulové šťávy, naneste na skvrny nebo znaménko a nechte působit přibližně 30 minut. Opakuje několikrát denně až 3 týdny.

Klejicha hedvábná

Klejicha hedvábná je vysoká, nenáročná, fialově kvetoucí a silně vonící bylina, jediný druh rodu klejicha, který v české přírodě roste. Je po staletí pěstována jako zahradní okrasná rostlina, leckde zplaněla do volné přírody, kde zdomácněla a stal se z ní nevítaný plevel. Někdo ji může znát i pod názvem glejovka americká. Aplikujte extrakt z této rostliny ředěný vodou a nechte jej působit přes noc. Po týdnu znaménko bledne a postupně mizí.

Jedlá soda a olej ze skočce obecného

Vytvořte pastu ze špetky sody a pár kapek oleje ze skočce obecného. Tu pak aplikujte na noc na znaménko. Opakujte každou noc, dokud znaménko nezmizí.

Česnek

Rozřízněte stroužek na dvě poloviny a přiložte rovnou plochou na znaménko, aby s ní bylo v kontaktu. Převažte obvazem a nechte působit celou noc. V průběhu 2 až 3 dní začnou šťávy z česneku, které obsahují hodně síry, znaménko postupně odstraňovat.

Extrakt z grapefruitových jadérek

Výtažky z grapefruitových jadérek mají vysoký obsah vitaminu E a účinně napomáhají při odstraňování mateřských znamének a jiných kožních problémů. Na postiženou oblast byste měli aplikovat kapku extraktu, a zajistit ji gázou nebo obvazem. Nechte působit po dobu několika hodin a opakujte metodu 2 až 3krát během dne po dobu jednoho měsíce. Extrakt z grapefruitových semen můžete také smíchat s avokádovým olejem v poměru 1:10. Naneste směs na znaménka a nechte působit 15 minut. Opakujte každodenně, dokud znaménka zmizí.

Jódová tinktura

Noční aplikace této tinktury po dobu 2 až 3 dní způsobí viditelné mizení znaménka.

Opečené granátové jablko a šťáva z limetky

Smíchejte stejná množství těchto dvou ingrediencí do podoby pasty a aplikujte na znaménka několik nocí za sebou.

Gel aloe vera

Používejte aplikaci přímo na znaménko, překryjte jej gázou a nechejte působit cca 3 hodiny, aby se gel absorboval. Aplikujte vždy s použitím čistého překrytí. Po několika týdnech znaménko zmizí.

Varování: Většina znamének bývá nezhoubných a není potřeba se kvůli nim zneklidňovat. Občas se však u někoho vyskytnou podezřelá znaménka nepěkného vzhledu – taková mívají sklon se měnit v melanomy nebo přinejhorším se jimi už stala. Pokud na svém těle někde naleznete podezřelá znaménka, nechte si je urychleně diagnostikovat, abyste vyloučili možnost vzniku rakoviny.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Valentýn ve velkém stylu?! V odstínech růžové jej slavila A.n.d.u.l.a, Sharlota a Angie Mangombe

Styl

Velká chodidla nebo velký nos znamenají velký penis a další fakta a mýty, co o mužích panují

Tech

Sovětské monstrum: Zlověstně vypadající stroj byl určen pro bleskový transport vojáků k invazi do Evropy