Pozor na časté chyby v péči o pleť v zimním období

Pleť potřebuje v zimě hodně hydratovat
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Krása 
13. února 2020 11:21 / Depositphotos
  0   0
Teplotní změny pleti příliš nesvědčí. V zimním období je potřeba se o pokožku starat trochu jinak než v jiných ročních obdobích. Někteří dělají v péči o pleť v zimě chyby, které se mohou na pokožce negativně projevit. Patříte mezi ně?

Nízké teploty, déšť a větší množství smogu pokožka nesnáší dobře. Pokud jste zvyklí se o ni starat, ale stejně jako ve všech ročních obdobích, děláte chybu. Pokožka v zimě potřebuje trochu odlišnou péči. Zjistěte, zda byste neměli dělat něco jinak.

Nedostatek hydratace

Někteří si myslí, že voda, kterou hydratační krémy obsahují, může při nižších teplotách v pokožce zamrzat. Následkem toho se raději krémy nenatírají, nebo pouze minimálně. Jde o pouhý mýtus, nemusíte se bát, že by vám voda v pleti zamrzla a následně v ní popraskala. V zimě potřebuje pokožka hodně hydratovat, nebo se rychle vysuší.

Nevhodný výběr krému

V zimě je potřeba používat hydratační krém s emulzní formou. Pokud používáte v zimě stejné hydratační krémy jako ve zbytku roku, děláte chybu. Vhodné na zimu jsou zejména krémy s vyšším podílem tukových látek. Pořiďte si tedy přípravky s obsahem rostlinného oleje. Krémy pro použití v zimě by rozhodně měly mít i velké množství antioxidantů, které chrání pokožku před smogem. Toho je v zimním období totiž nejvíce.

Zanedbáváte rty

Nenést na rty rtěnku či lesk opravdu nestačí. Rty patří mezi nejcitlivější část na těle. V nízkých teplotách velmi rychle popraskají. Kůže na rtech je velmi tenká a nemá žádné mazové žlázy, takže se nedokáže sama v zimě ochránit. Možná si rty nenatíráte v žádném ročním období. V zimě byste však po pomádě na rty sáhnout měli. Natírejte se s ní i několikrát denně.

Nechráníte se před sluncem

V zimě příliš slunečních paprsků neuvidíme, když však vysvitnou, jsou téměř stejně silné jako ty letní. Z toho důvodu byste měli mít krémy alespoň s nízkým ochranným faktorem. Pokud se chystáte na hory, nepodceňte situaci a přibalte si do tašky klasický opalovací krém. Mohli byste se totiž snadno spálit, což způsobí předčasné stárnutí pleti. O tom, jak bojovat s vysušenou pokožkou, jsme psali zde.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Opravdový poklad mezi ostrovy. Na návštěvu bez povolení ale zapomeňte

Dům a zahrada

Vypěstujte si vlastní zelený čaj. Není to těžké a získáte tím krásnou pokojovou rostlinu

Bydlení

Dřevo je stále v módě, obložte jím svůj dům. Bude hned vypadat lépe

Zavřít reklamu