Pozor na časté chyby v péči o pleť v zimním období

Pleť potřebuje v zimě hodně hydratovat
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Krása 
13. února 2020 11:21 / Depositphotos
  0   0
Teplotní změny pleti příliš nesvědčí. V zimním období je potřeba se o pokožku starat trochu jinak než v jiných ročních obdobích. Někteří dělají v péči o pleť v zimě chyby, které se mohou na pokožce negativně projevit. Patříte mezi ně?

Nízké teploty, déšť a větší množství smogu pokožka nesnáší dobře. Pokud jste zvyklí se o ni starat, ale stejně jako ve všech ročních obdobích, děláte chybu. Pokožka v zimě potřebuje trochu odlišnou péči. Zjistěte, zda byste neměli dělat něco jinak.

Nedostatek hydratace

Někteří si myslí, že voda, kterou hydratační krémy obsahují, může při nižších teplotách v pokožce zamrzat. Následkem toho se raději krémy nenatírají, nebo pouze minimálně. Jde o pouhý mýtus, nemusíte se bát, že by vám voda v pleti zamrzla a následně v ní popraskala. V zimě potřebuje pokožka hodně hydratovat, nebo se rychle vysuší.

Nevhodný výběr krému

V zimě je potřeba používat hydratační krém s emulzní formou. Pokud používáte v zimě stejné hydratační krémy jako ve zbytku roku, děláte chybu. Vhodné na zimu jsou zejména krémy s vyšším podílem tukových látek. Pořiďte si tedy přípravky s obsahem rostlinného oleje. Krémy pro použití v zimě by rozhodně měly mít i velké množství antioxidantů, které chrání pokožku před smogem. Toho je v zimním období totiž nejvíce.

Zanedbáváte rty

Nenést na rty rtěnku či lesk opravdu nestačí. Rty patří mezi nejcitlivější část na těle. V nízkých teplotách velmi rychle popraskají. Kůže na rtech je velmi tenká a nemá žádné mazové žlázy, takže se nedokáže sama v zimě ochránit. Možná si rty nenatíráte v žádném ročním období. V zimě byste však po pomádě na rty sáhnout měli. Natírejte se s ní i několikrát denně.

Nechráníte se před sluncem

V zimě příliš slunečních paprsků neuvidíme, když však vysvitnou, jsou téměř stejně silné jako ty letní. Z toho důvodu byste měli mít krémy alespoň s nízkým ochranným faktorem. Pokud se chystáte na hory, nepodceňte situaci a přibalte si do tašky klasický opalovací krém. Mohli byste se totiž snadno spálit, což způsobí předčasné stárnutí pleti. O tom, jak bojovat s vysušenou pokožkou, jsme psali zde.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Za nejčistším vzduchem v Evropě se nemusíte trmácet daleko. Máte ho na dosah ruky

Dům a zahrada

Co se vám pes snaží dát najevo, když na vás upřeně zírá

Bydlení

Kdo ještě nestihl prořezat rybíz či angrešt, má nejvyšší čas. Keře se vám odvděčí kvalitnějšími...

Zavřít reklamu