Suchá pokožka přináší problémy. Jak s ní lze bojovat

 Krása 
11. února 2020 11:28 / Mirka Malá
  0
📷
5 fotografií v galerii
Suché pokožce je třeba věnovat zvýšenou pozornost Depositphotos
Suchá pokožka není rozhodně malý problém. Navíc se netýká jen kůže na trupu těla, ale také obličeje či dokonce hlavy. Zvlášť v zimě je potřeba s tímto problémem zápasit o něco důkladněji.

Kdy začne pokožka vysychat? Stane se tak v případě, kdy klesá činnost mazových žláz, takže pokožka se stává sušší a citlivější na okolní vlivy, ať už jde o změnu teplot, UV záření nebo vzduch z topení. Jak s tímto problémem bojovat?

Suchá pokožka na těle

Nejzranitelnějšími místy našeho těla jsou rozhodně holeně a předloktí. Na těchto místech je totiž málo tukových tkání, což v těchto partiích ztěžuje regulaci mazu. Vyhnout se jejich vysušení můžeme tím, že se nebudeme dlouho namáčet do horké vany, nebo nestrávíme dlouhé minuty ve sprše a následně pokožku dostatečně vyživíme. Ideální jsou produkty s rostlinnými oleji, jejichž lipidové složky se podobají přirozeným bakteriím pokožky.

Vysušený obličej

I když obličeji obvykle věnujeme tu největší péči, přesto na něm pokožka může být trvale vysušená. Nejčastěji se tak děje v oblasti čela a nad lícními kostmi. Proto je obličej potřeba bohatě hydratovat a rovněž ho chránit před UV zářením i v zimních měsících. Pokud běžná péče pokožce nestačí, použijte klidně i domácí suroviny, ze kterých vyrobíte účinné pleťové masky, třeba tu z tvaroku či kyseliny ovocné.

Suché rty

Speciálně v zimě hodně lidí zápasí s velmi suchými až drsnými rty, protože pokožka na nich nemá dostatečnou vlastní ochranu, která by jí pomohla v boji s rychlými změnami teplot. Proto je potřeba rty ošetřovat vyživujícími blazámy, ideálně se včelím voskem, propolisem či panthenolem.

Suchá pokožka pod vlasy

Pokožka na hlavě vysychá i pod vlasy ve chvíli, kdy žlázy na hlavě produkují málo mazu. To v konečném důsledku zasáhne i vlasy, které pak ztratí svoji přirozenou hebkost a lesk. Vlasům ani pokožce navíc příliš neprospívají chemické látky obsažené v šamponech a dalších vlasových produktech, o barvách na vlasy nemluvě.

Problémy se rovněž zvětšují i s denním mytmí a fénováním vlasů. O to víc dbejte na to, abyste svoje vlasy i pokožku pod nimi řádně opečovávali hydratačními balzámy a kúrami. A pokud to jde, noste v zimě čepice jen v nejnutnějích případech, aby se k pokožce na hlavě dostal také čerstvý vzduch. Dále čtěte: Jaké vitaminy a minerály potřebuje ženské tělo, aby bylo zdravé a krásné.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bývalá služebná prince Andrewa musela absolvovat školení, aby se mohla správně starat o jeho sbírku 72...

Styl

Proč je důležité sušit vlasy ručníkem dříve, než použijete výživovou masku

Tech

Je krásnější než raketoplán. Radian One je nové vesmírné plavidlo budoucnosti

Zavřít reklamu