Většina žen dělá při používání kulmy chyby, kterými si své vlasy ničí

 Krása 
12. února 2020 07:01 / Eva Vogelová
  0
📷
5 fotografií v galerii
Vlasy byste si neměly kulmovat, když jsou vlhké  Depositphotos
Používáte často kulmu na vlasy? V tom případě byste měly dodržovat určitá pravidla. Při žehlení i kulmování musíte být opatrné. Pokud nebudete dbát na různá opatření, můžete si tím poškodit vlasy. Jakých chyb se ženy často při kulmování dopouští?

Se svými vlasy musíte při žehlení či kulmování zacházet šetrně. V opačném případě ztratí vitalitu, lesk a roztřepí se vám konečky. Některé ženy při používání kulmy dělají velké chyby, kterými si vlasy ničí. Zjistěte, zda se neřadíte mezi ně.   

Zapomínáte na ochranné výrobky

Pokud používáte kulmu velmi často, nesmíte zapomenout ochránit si vlasy kosmetickými přípravky. Existují výrobky, které se zaměřují na ochranu vlasů během pravidelného kulmování či žehlení.

Před žehlením či kulmováním na vlasy použijte speciální šampon a kondicionér. Udělá se na nich ochranný film, který je ochrání před vysušováním a udrží přirozenou vlhkost vlasů.  

Vlasy kulmujete vlhké

Poté, co si umyjete vlasy speciálními ochrannými přípravky, musíte vlasy důkladně vysušit. Některé ženy na to nedbají a žehlí si vlhké vlasy. To je patrně nejhorší chyba, které se na svých vlasech můžete dopustit.

Když přijde vlhký vlas do kontaktu s vysokými teplotami, poláme se a začne krepatět. Pokud budete vlhké vlasy kulmovat pravidelně, časem si je kompletně zničíte.  

Nerozdělujete si vlasy pečlivě

Při žehlení či kulmování je nutné rozdělovat si vlasy do jednotlivých pramínků. Ty, které momentálně nechcete upravovat, si připněte k ostatním vlasům sponou. Vlasy pečlivě rozdělte na úzké pramínky, se kterými se lépe manipuluje. Nejenže vlasy budou vypadat lépe, ale ani se tolik nepoškodí.

Pokud byste pracovaly se širokými prameny, musely byste je žehlit či kulmovat vícekrát, aby byl výsledný efekt takový, jaký si představujete. Z toho důvodu si raději ráno přivstaňte a upravte si své vlasy pečlivě.

Nastavujete si příliš vysokou teplotu a vlasy nenecháte vychladnout

Vaše žehlička či kulma se patrně zvládne rozehřát na více než dvě stě stupňů Celsia. To však neznamená, že takovou teplotu musíte využít. Pamatujte si, že čím vyšší teplotu si nastavíte, tím více budou vaše vlasy trpět. Hezký účes si můžete vytvořit i s nižší teplotou.

Poté, co dokončíte práci s kulmou, vás čeká závěrečný styling účesu. Předtím, než se do něj pustíte, byste měly nechat vlasy vychladnout. Vydržte to alespoň pět až deset minut. O tom, proč byste neměli usínat s mokrými vlasy, jsme psali zde.  

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Tech

Tenhle malý jaderný reaktor může změnit energetiku. Vyrobí energii pro třistatisícové město