Pozor na odličování s micelární vodou! Může vám zničit obličej!

 Krása 
28. října 2016 04:57 / Ema Maxová
  35   5
📷
1 fotografie v galerii
Proč vám micelární voda může zničit obličej? Shutterstock
Používáte micelární vodu na odličování? Myslíte si, že odlíčí váš obličej šetrněji než váš běžný odličovač? Tak vás teď možná vyvedeme z omylu!
Také jste si koupila micelární vodu na odličování, protože jste si myslela, že odlíčí Váš obličej šetrněji než běžný odličovač? Používáte micelární vodu, protože pak máte lepší pocit čistoty? Tak čtěte dál a zachraňte svůj obličej dokud je čas!

Micelární voda vypadá neškodně. Má průzračnou barvu, neutrální nebo žádnou parfemaci a roztomilé balení. Tahle čirá tekutina váš obličej však odlíčí dočista do čista. A to doslova!

Přemýšleli jste někdy, co to musí být za chemii, když průzračná voda odlíčí voděodolnou řasenku? Přesně tu voděodolnou řasenku, kterou krémovým odličovadlem smývaté třemi i více vatovými tampony.

U zdraví kůže platí, že příliš všeho škodí. Možná jste už slyšeli, že není zdravé se extrémně často mýt - sprchovat či koupat. Dnešní doba přeje voňavým, vymydleným lidem. Dermatologové ovšem upozorňují, že zvyk sprchovat se příliš často, jak máme zrovna náladu, je velkou chybou. Dermatologové se shodují, že příliš časté sprchování, především v horké vodě, našemu zdraví spíš škodí než prospívá. Opakované oplachování vysušuje a dráždí pokožku. Splachuje totiž z povrchu těla prospěšné bakterie a zvyšuje riziko popraskání kůže. Vzniklými škvírami se pak do těla může dostat infekce.

Čistota je půl zdraví a “špína” je ta druhá půlka. Stejně je to s vaším obličejem. Obličej je zapotřebí čistit dvakrát denně, ale zběsilým drhnutím a odmašťováním si pleť zničíte. A micelární voda při douhodobém používání narušuje přirozený kožní film pleti!

Micelární voda sama o sobě vyrážku či lišej nezpůsobí, ale může ho pomoci vyvolat, nebo přispět k jeho zhoršení. Dále může způsobovat zašednutí obličeje, ztrátu přirozené barvy obličeje, ucpávání pórů, začervenání pleti a rozšířené žilky.

Micelární vodu proto používejte jen v nejnutnějších případech. Pokud jste natolik unavená, že nemáte čas na klasické odlíčení s vodou, je možné odlíčit se s micelární vodou. Je to rozhodně lepší než jít spát s makeupem. Pokud jste na místě bez přístupu k teplé vodě, bude micelární voda taktéž dobrým pomocníkem.
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Petr Jákl exkluzivně promluvil o soukromí a přidal recept na dlouhé manželství

Styl

Jak zkrotit dlouhodobě rozbouřený nosohltan

Dům a zahrada

Jak si ochočit morče a naučit ho slyšet na jméno

Zavřít reklamu