Levná potravina, která likviduje tuky a má ji doma každý

 Krása 
17. června 2018 08:29 / Martina Langová
  4
📷
3 fotografie v galerii
Grep odbourá tuky a zažene chuť na sladké Pixabay
Ochlazuje a báječně se hodí do letních nápojů. Jenže obyčejný grep toho umí mnohem víc. Věděli jste, že je jedním z nejsilnějších spalovačů tuků? Na naše tělo působí očistně a podporuje látkovou výměnu.

To znamená, že urychlí spalování tuků. Ale nejen za tohle si grep zaslouží medaili. On totiž ty tuky spaluje, i když nic jiného neděláme, než že jej jíme. Jak snadné! Už polovina grepu dokáže odbourat tuky z pořádného oběda, který jsme si dali. Grep totiž podporuje látkovou přeměnu cukrů a tělo je tak neukládá do tuků. 

Důležité pravidlo

Spousta lidí však dělá jednu obrovskou chybu, když grep konzumuje. Vzhledem k jeho hořkosti si jej posypávají cukrem či polévají medem. Grep potom sice chutná o něco lépe, ale tukožroutský efekt rázem mizí. Navíc pak nepůsobí dobře na žaludek a může vám být pěkně špatně. V kombinaci s cukrem totiž grep v žaludku kvasí.

Přírodní lékárnička

Společně s odbouráváním tuků pečuje však grapefruit také o naše zdraví. Je bohatou studnicí vitaminů, zejména pak A, C a vitaminů skupiny B. Z minerálních látek si pak drží prvenství v obsahu fosforu, železa, vápníku a hořčíku. A taky draslíku, díky čemuž pomáhá snižovat krevní tlak.

Ale to není stále ještě všechno, co grep dokáže. Rovněž srovnává hladinu cholesterolu a dokonce částečně chrání proti vzniku cukrovky. Je faktem, že dlouhodobě zvýšené množství cukru v krvi může mít za následek propuknutí a rozvoje cukrovky. Grepy toto umí srovnávat a hlídat, aby nedocházelo k výkyvům. Díky svým účinkům taky eliminuje naše nezvladatelné chutě na sladkosti.

Grepy navíc mají schopnost snižovat v našem těle množství inzulínu a právě nižší hladina tohoto hormonu tlumí pocit hladu. Tudíž je toto ovoce skvělým spojencem v případě, že chceme zhubnout. A navíc téměř bezpracně. Stačí jeden grapefruit denně a nestačíte se divit, co se stane s vaším tělem.

Štíhlé břicho

Krom výše uvedených účinků si grepová vůně umí poradit s bolestmi hlavy. Tady však bude lepší místo čerstvého ovoce očichávat například čistý grapefruitový éterický olej. Vůně také uvolňuje nervové napětí, čistí tělo, posiluje krevní oběh a urychluje rekonvalescenci. Aby toho nebylo málo, tak usnadňuje trávení, čistí žaludek a odbourává tuky v okolí pupku. Tedy snaží se, abychom měli břicho co nejštíhlejší. A to se do plavek rozhodně hodí.

Při použití zevně na tělo pomáhá při hmyzím kousnutí, aftech, oparech, při bolestech zubů a dásní. Eliminuje plísně na nohou, bradavice i kuří oka. Obrovskou výhodou je to, že účinné látky v grepu fungují ve velmi nízkých koncentracích. Likvidují streptokoky, stafylokoky, kandidu i kožní plísně a zabraňují růstu nežádoucích bakterií.

Pro krásu

Grepová šťáva přijde vhod i naší pokožce. Při pravidelném používání bojuje aktivně proti akné i proti vráskám. Ty jemné dokonce vyhlazuje. Celkově pak pleť hydratuje, zpevňuje a zvyšuje její přirozenou ochranu. Je vlastně takovým elixírem mládí. Naše tělo udržuje štíhlé a v perfektní kondici a zevně pak pečuje o náš vzhled.

Využití v domácnosti

Pozitivními účinky grepu na náš organismus výčet nekončí. Grep se může hodit i při úklidu. Pokud se vám někde doma objevila plíseň, pak můžete grepový extrakt využít k její likvidaci. Vyčistit grepem můžeme dřevěná prkénka na krájení i jiné dřevěné nádobí. A vymačkáme-li trochu grepové šťávy do vázy s vodou, pomůže nám udržet řezané květiny dlouho čerstvé.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Zemřela Kirstie Alley, hvězda filmu Kdopak to mluví. Její filmový kolega John Travolta vyjádřil velký...

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Čína uprostřed občanských nepokojů znovu chrastí zbraněmi. Má nové ponorkové střely, které doletí až...