Nemějte dýni jen jako dekoraci! Jezte ji a zhubnete!

Dýně mají mimo jiné i výborné detoxikační účinky.
 Zdraví 
27. října 2016 21:40 / Thinkstock
  1   0
Vydlabaná dýně ve tvaru obličeje a uvnitř plápolající svíčka! Takový pohled se za pár dní naskytne u téměř všech rodinných domů! Až budete svým ratolestem pomáhat s výrobou těchto tradičních strašidel, nezapomeňte si nechat pár dýní pro sebe! Budete překvapení, jak díky nim zhubnete!
Přidejte si dýni na jídelníček!

Hlavní výhody této oranžové zeleniny jsou ty, že dýně je nízkokalorická a obsahuje převážně vodu, a to dokonce v 90 procentech! K tomu navíc obsahuje vyšší množství vlákniny, která je při hubnutí velmi potřebná, protože navozuje pocit plnosti. Dýně obecně čistí organismus a pomáhá při obezitě. Odstraňuje totiž škodlivé látky ze střev, podporuje trávení a zažívání.

Nesmíme zapomenout na detoxikační funkce, při kterých jsou z těla vyloučeny odpadní látky. A to se při shazování kilogramů velmi hodí! Lipolytický enzym má na starosti štěpení tuků, proto je jeho přítomnost žádoucí. Mimo to obsahuje dýně i hodně nepostradatelných vitamínů. A to především provitamín A (karoten), vitamíny skupiny B, vitamín C a E. Minerální látky jsou v dýni zastoupeny hlavně draslíkem, ale najdeme zde také vápník, hořčík, zinek, železo, fosfor či měď.

Proto neváhejte, běžte k plotně a pusťte se do přípravy nějakého pokrmu z dýně! Jedna z nejoblíbenějších pochoutek je například dýňová polévka, pečená dýně či dýňové placičky. Pozadu však nejsou ani různé koktejly, saláty či kompoty.
Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Dům a zahrada

Ušetřit hodně peněz za topení v domě nemusí být tak složité. Vypěstujte si vlastní ekologické palivo

Bydlení

Pokud se vaší orchideji nedaří, potřebuje změnu místa. Dodržujte určité zásady

Zavřít reklamu