Jak vyzrát na podzimní deprese? Pomohou kamarádi, ale i orgasmus!

Zatočte s podzimní depresí! Všelékem je prý orgasmus!
 Zdraví 
26. října 2016 08:32 / Ilustrační foto
  0   0
S nástupem sychravého podzimu přichází na řadu z nás takzvaná podzimní deprese. U většiny lidí sice nejde o skutečnou depresi, ale spíše špatnou náladu. I tak ale tyto stavy moc příjemné nejsou. Přitom stačí pár triků a budete se na svět dívat zase veseleji!

Důvodů, proč se člověku na podzim zhorší nálada, je hned několik. Vlivem nedostatku světla začneme být více unavení a hůře dokážeme potlačit různá trápení a chmury. Na podzimní depresi lze ale vyzrát, ať už jste singl nebo zadaní! Pomáhá například společnost přátel, ale i třeba orgasmus! Příčinou pocitu nespokojenosti je totiž hlavně nedostatek hormonu štěstí serotoninu a endorfinu.

S podzimní depresí lze zatočit různými způsoby. Záleží jen na tom, co nás nejvíce tíží. Na každý problém ale existuje řešení!  Nejčastější důvody podzimní deprese a jak na ně:

Málo světla - naše psychické rozpoložení zhoršuje hlavně zkracování dne, černé mraky a pochmourné počasí.
Tip: V maximální možné míře využijte intenzivní umělé světlo. Hodně si třeba doma sviťte, vyzkoušejte fototerapii nebo si, třeba i s partnerem, zajděte načerpat "slunce" do solárka!

Nedostatek vitaminů - na podzim jsme náchylnější k různým virovým či bakteriálním infekcím. Nesmíme proto zapomínat na dostatečný příjem zdraví prospěšných látek.
Tip: Připravte si ovocný nebo zeleninový salát. Musíte se sice spokojit s produkty z obchodu, které nejsou tak dokonalé jako z vaší zahrádky, svou službu ale udělají!

Smutné barvy - i když se podzim vyznačuje nádherně zbarveným listím, deštivé dny v nás zanechávají spíše pocit šedi a smutku.
Tip: Vytáhněte ze svého šatníku své oblíbené kousky, které hyří pestrými barvami. Hned budete veselejší!

Nedostatek pohybu - na podzim častěji tvrdneme doma, nikam se nám nechce a raději ležíme zachumlaní v dece na gauči. Pohyb však vyplavuje endorfiny, které k dobré náladě potřebujeme jako sůl!
Tip: Přemožte se a zajděte si do fitka, pokud to počasí jen trochu dovolí, můžete vyrazit i na malou procházku do lesa. Má to neskutečně blahodárný účinek.

Samota - samota dobré náladě taky moc nepomůže.
Tip: Pokud jste zadaní, snažte se spolu trávit co nejvíce času. Pokud jste singl, obraťte se na kamarády. Pokud budete dostatečně společensky žít, nebudete mít čas tolik se zabývat vlastními problémy.

A ještě jedna rada na závěr. Na podzimní deprese prý výborně zabírá orgasmus! A toho můžeme dosáhnout spolu s partnerem, ale i sami! Čím častěji budete dosahovat orgasmu, tím více budete v pohodě a dobré náladě. A dobrým orgasmem toho navíc získáte daleko více! I vědci už mnoho let upozorňují na to, že pravidelný orgasmus je zdraví prospěšný. Prodlužuje život a upevňuje zdraví.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Poznejte hlavní město Slezska a jeho okolí. Nabízí nejstarší muzeum střední Evropy, kulturu i sport

Dům a zahrada

Dárky na poslední chvíli, které určitě potěší každého majitele mobilu

Bydlení

Bolí vás každý den nohy? Pořiďte si domů pomocníka, který vám je promasíruje

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn