Přehled piercingu do uší

 Krása 
18. února 2017 15:44 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Trend několika náušnic v uchu tu byl snad odjakživa, ale u street style hvězd a celebrit se stále častěji začal objevovat hlavně začátkem minulé zimy.  Internet
Pro mnohé dnes není cesta do piercingového studia o mnoho mimořádnější než návštěva u kadeřníka – avšak piercingy by měly být důkladně zváženy, pokud s nimi člověk chce mít hodně radosti a málo zlosti. Piercing je přece jenom zásah do těla a jeho vnějšího vzhledu. 

S výjimkou obvyklých náušnic v ušním lalůčku se ve všech ostatních případech piercingu uší jedná o vpichy do chrupavčité tkáně. Ta musí být s obzvláštní opatrností propíchnuta i ošetřována; na začátku doby hojení většinou trochu napuchne. Vpichy jsou často velmi bolestivé. U většiny piercingů chrupavky se upřednostňují kroužky kvůli jednodušší péči.

Protože většina lidí více či méně na uších spí, může při hojení snadno dojít ke komplikacím. Také dlouhé vlasy spíš překážejí, protože se mohou do piercingu zamotat. Ušní chrupavky potřebují až 9 měsíců, přinejmenším však 3 měsíce k úplnému zahojení.

Ušní lalůčky: doba hojení asi 4-8 týdnů. Klasická náušnice je prozatím i v naší západní  společnosti akceptována téměř stejně u žen i u mužů. Také tento piercing by měl být při dnešní úrovni znalostí hygieny a léčebných procesů prováděn zásadně odbornými piercery. Měkká tkáň se normálně zahojí rychle.

HELIX: Oblíbený piercing na vnějším horním okraji ušního boltce.
CONCH: Piercing skrz vnitřní ušní boltec.
TRAGUS: Tento piercing mívá podobu malého kroužku vpíchnutého do trojúhelníkového chrupavčitého výčnělku před  vnějším zvukovodem.
ANTITRAGUS: Je také malý kroužek vpíchnutý do trojúhelníkového chrupavčitého výčnělku, a to naproti tragusu.
ROOK / DAITH: Jsou piercingy skrz různé chrupavčité záhyby v ušním boltci. Nosí se opravdu pohodlně, protože při odpovídající velikosti šperku nevyčnívají z ucha.
SNUG: Piercing skrz chrupavčitý záhyb, který probíhá paralelně k vnějšímu Helixu. Tento piercing je velmi závislý na individuální anatomii nositele a často se špatně hojí, protože většina lidí na této části ucha spí a protože je propíchnuto jen málo tkáně..
INDUSTRIAL: Dva piercingy, většinou skrz Helix , někdy i skrz jiné části ušního boltce, které jsou spojeny dlouhou „činkou“. Při obou původních piercinzích musí už být respektován dosažený úhel Industrialu. Někteří pierceři píchají Industrial i během jednoho sezení.
ORBITAL: Rovněž dva individuální piercingy, většinou skrz Conch nebo ušní lalůček, které jsou spojeny velkým kruhem.

Témata: uši, piercing, lalůčky,
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Producentka Bonda prozradila, jak je to s náhradou za Daniela Craiga

Styl

Markéta (49): Navázala jsem intimní vztah se synem kolegyně a teď se bojím, že to praskne. Mohlo by mě to...

Tech

Kostka o velikosti mikrovlnky letí k Měsíci. Je nabitá technologiemi a bude vybírat nejlepší trasu

Zavřít reklamu