Bojujte s pigmentovými skvrnami přírodní cestou

Pigmentové skvrny trápí mnoho lidí
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Krása 
21. února 2020 07:11 / Depositphotos
  5   0
Pigmentové skvrny se objevují nejčastěji v létě, ale většinou už samy nezmizí. Mohou se objevit každému napříč pohlaví a věku. S přibývajícími roky se však tvoří častěji. Zjistěte, jak se jich můžete zbavit sami.

Pigmentové skvrny nevznikají pouze ze slunečních paprsků. Mohou za ně genetické dispozice, časté návštěvy v soláriu či hormonální změny. Zejména v těhotenství se mohou pigmentové skvrny objevit v hojném množství. Nejčastěji je najdete na krku, v oblasti ramen a v obličeji. Mohou se samozřejmě objevit i kdekoliv jinde. Nemusíte se jich však děsit. Pigmentové skvrny lze zesvětlit a některé odstranit úplně.  

Červená cibule  

Cibule dokáže úspěšně bojovat proti pigmentovým skvrnám. Stačí, když ji rozříznete na dvě poloviny. Jednu z nich přiložte na skvrnu. Nechte ji tam zhruba patnáct minut. Déle by to být nemělo, protože cibule může vaši pokožku podráždit.

Cibuli můžete využít i tak, že ji nastrouháte a získáte z ní šťávu. Tou si pigmentové skvrny potřete. Opět ji nenechávejte na pokožce působit déle než slabou čtvrthodinku.

Kokosové mléko

Kokosové mléko obsahuje draslík a velké množství vitaminů. Hojně se využívá v kosmetice, protože dokáže hydratovat a částečně vybělit pokožku. Nanášejte si kokosové mléko na pigmentové skvrny alespoň dvakrát denně a po několika týdnech by vám měly začít pomalu světlat.

Avokádo

Avokádo je velmi zdravé ovoce. Obsahuje velké množství vitaminů a minerálů. Avokádo má bělicí účinky, díky kterým alespoň částečně pigmentové skvrny zesvětlají. Rozkrojte si avokádo a jednu jeho polovinu rozmixujte.  

Avokádo nemusíte loupat, protože jeho slupka je také zdraví prospěšná. Následně si ho naneste na svoji pokožku a nechte ho tam působit zhruba dvacet minut. Tento proces opakujte alespoň jednou denně. Pokud máte citlivou pokožku, nedávejte ho tam velké množství, protože byste z něj mohli mít alergickou reakci.

Citron

Citron má bělicí účinky. Dokáže zesvětlit pigmentové skvrny. Jednoduše na ně citronovou šťávu vymačkejte. Nechte ji tam působit zhruba dvacet až třicet minut a nakonec si pokožku opláchněte vlažnou vodou. Tento proces opakujte zhruba třikrát denně, dokud vám pigmenty nezačnou světlat.

Mějte trpělivost, zesvětlání nenastane během pár dní. Počítejte spíše s horizontem několika týdnů. Pokud máte citlivou kůži, smíchejte citronovou šťávu s medem. Trápí vás kromě pigmentových skvrn i kožní výrůstky? Zjistěte, jak je můžete odstranit.

Eva Vogelová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Nebudete věřit vlastním očím. Podívat se na některá místa je neuvěřitelný adrenalin

Dům a zahrada

Multifunkční sendvičovač v akci. Díky němu připravíte své rodině za pár minut doslova hody

Bydlení

Pokud chcete opravdu efektivně uklidit, musíte rozlišovat barvy hadrů na úklid. Každá je vhodná pro jiný...

Zavřít reklamu