Pryskyřice kadidlovníku odbourá bolavé klouby a zamezí i vzniku nádorů

 Zdraví 
18. února 2020 13:33 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
Pryskyřice je velmi účinná na klouby Depositphotos
Pokud rádi hledáte pomoc při léčbě různých nemocí v přírodě, měli byste si zjistit něco také o stromku zvaném Boswellia seratta. Český název je kadidlovník pilovitý. Pod kůrou ukrývá žlutou pryskyřici, která má obrovské léčivé účinky.

Boswellii znali už ve starověkém Egyptě, kde jim pryskyřice z tohoto stromku sloužila jako prostředek k balzamování mumií. V Persii, Řecku, Římě a dalších oblastech pryskyřici z kadidlovníku využívali jako vykuřovadlo, které dokázalo přivolat duchy nebo je vyhánět a pročistit prostor od negativní energie. Protizánětlivé, analgetické a zklidňující účinky kadidlovníku využívají Indové celá staletí v tamní tradiční medicíně zvané ajurvéda.

V ajurvédě pomocí pryskyřice z boswellie léčí bolavé klouby, horečku, úplavici, bolesti v krku i obtíže s dýcháním. Známé jsou i její blahodárné účinky na játra a regulaci nepravidelné či bolestivé menstruace.

Zdraví na dosah

Pryskyřice se odebírá ze stromů, kterým je 8 až 10 let. Ztvrdlá pryskyřice se pak dále zpracovává a lidé si ji mohou pořídit ve formě různých výživových doplňků či nápojů, přidává se i do kosmetických produktů. Výrobky z boswellie dnes běžně můžete dostat v prodejnách se zdravou výživou, přírodními doplňky stravy, bio obchodech nebo u vyškolených bylinkářů či v lékárnách. Boswellia serrata je bohatým zdrojem kyseliny boswellové i různých typů terpenů, které mají celou řadu léčivých účinků na organismus.

Léčivá pryskyřice

Boswellia serrata je cennou léčivkou především pro naši pohybovou soustavu. Její protizánětlivé, tišící a zklidňující účinky jsou spásou pro bolavé klouby. Tiší bolest kloubů i další příznaky zánětu, zmenšuje otoky, zmírňuje ranní ztuhlost, zlepšuje jejich pohyblivost a zabraňuje ztrátě chrupavčité tkáně. Boswellová kyselina působí v našem těle jako nesteroidní antirevmatikum. Neředí krev a v žaludku nepůsobí negativně na jeho sliznici, a tak člověku neuškodí ani dlouhodobé užívání.

Kromě toho, že boswellie dokáže uklidnit příznaky artritidy a snižuje záněty, preventivně také působí na autoimunitní onemocnění, snižuje postup rakoviny, urychluje hojení ran, zvyšuje hustotu svalové hmoty, preventivně působí proti bolesti hlavy a podporuje zdraví pokožky. Pomáhá také při stresu, bolestech svalů, hormonální nerovnováze či špatném trávení. O tom, co všechno může znamenat bolest svalů, jsme psali zde.

Správné dávkování

Boswellii ve formě prášku užívejte 1x denně, kdy 2 gramy přidejte do libovolné tekutiny a rozmíchejte. Prášek můžete přidat i do oblíbeného jídla či smoothie, ale nikdy jej neužívejte nalačno. Pozitivní účinky pocítíte obvykle do pěti dnů od prvního užití.

I když užívání kadidlovníku nedoprovází žádné vedlejší účinky, neměly by jej užívat těhotné ženy. Důvodem je stimulace krevního toku v děloze, který by mohl vyvolat potrat. Zároveň neužívejte boswellii s léky na snižování bolesti. Nepodávejte ji ani dětem do 10 let.

Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Denisa Nesvačilová vytasila svoje dlouhé nohy v pánském časopise, zatímco opilá Vignerová vykasala sukni

Styl

Stres je skutečně vyčerpávající pro mysl i tělo. Poradíme vám, jak se zbavit únavy z něj

Dům a zahrada

Připravte domácí hnojivo ze zbytků, které by skončily v koši. Banánové slupky jsou bohaté na živiny a...