Vlasy v zimě pod čepicí trpí. Na vlasové hydratační přípravky ale zapomeňte

 Krása 
16. února 2020 09:29 / Mirka Malá
  0
📷
4 fotografie v galerii
Čepice není pro vlasy ideální pokrývkou hlavy Depositphotos
V zimě většina z nás vytáhne módní kulichy, aniž bychom si uvědomili, že naše vlasy tím trpí. Ale co s tím, když je nám zima?

Během zimních měsíců vlasy neohrožuje jen chlad a mráz, ale také tepelné šoky, které vlasům způsobujeme přechody ze studeného do teplého prostředí. To vše dohromady vlasy v zimě extrémně vysušuje.

Bez pokrývky hlavy si ale řada z nás nedokáže zimní měsíce vůbec představit. Tak jak to vlastně vyřešit, když se máme vyhnout nošení čepice? Ideální je zvolit nějakou vzdušnou pokrývku hlavy, například módní šátek, který nás ochrání před chladem a zároveň nepoškodí náš účes.

Vlasoví odborníci rovněž doporučují namísto čepice použít raději kapuci. I ona totiž naši hlavu ochrání před chladem, zároveň je rovněž vzdušná, protože na rozdíl od kulichu nepřiléhá přímo k hlavě.

Co se děje pod čepicí

Čepice jsou sice v posledních letech velmi trendy, pro vlasy ale nejsou vůbec ideální variantou. Zejména z toho důvodu, že se vlasy pod čepicí potí a mastí. Důvodem je právě neprodyšnost takové pokrývky hlavy.

Péče o vlasy

Pokud se ovšem nechcete svojí čepice vzdát, je důležité, abyste vlasy náležitě ošetřovali. Smířit se totiž musíte s tím, že díky nošení čepice se vám budou vlasy rychleji mastit. Proto je dobré používat produkty, které jsou určeny pro rychle se mastící vlasy.

Vlasoví odborníci dále doporučují v zimě vůbec nepoužívat přípravky na vlasy, které obsahují vodu, tedy vlasové hydratační přípravky. Větším zavodněním totiž v zimě vlasy trpí. Odborníci proto doporučují v zimě omezit stylingové přípravky, protože v nich je vody nejvíc.

Nahradit je můžeme například laky na vlasy a rovněž není dobré vycházet ven s vlhkými vlasy, například pokud jste byli v bazénu nebo ve fitness. Dále čtěte: S vypadáváním vlasů a plešatěním lze bojovat.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Přítel Olivie Newton-John zmizel a nikdo si toho nevšiml. Dodnes jde o jednu z největších záhad

Styl

Tasemnice liščí představuje pro člověka reálná rizika. Hlavně pro lidi, kteří konzumují neošetřené...

Dům a zahrada

Nenechávejte koření v kupovaných sáčcích. Hrozí plíseň i ztráta chuti