Jak pečovat o blond vlasy

 Krása 
21. dubna 2017 20:26 / Marie Popelková
  1
📷
1 fotografie v galerii
Blond vlasy potřebují více péče než tmavší odstíny Shutterstock
Konečně blond! Když si změníte barvu svých vlasů na blond, určitě si ten báječný a uspokojivý pocit ze změny chcete udržet navždy. Pokud si osvojíte určité pečující rituály a budete používat správné produkty, nic by vám nemělo zabránit v tom, aby vás blond barva „bavila“ opravdu hodně dlouho.

Říká se, že muži mají rádi blondýnky, ale berou si brunetky. O tom by se asi dalo polemizovat, ale raději si pojďme říct, jak se o blond vlasy starat, aby byly ještě krásnější a zářivější.

Správný šampon na blond vlasy

Pokud je vám jedno, čím si myjete hlavu, pak se nedivte, že vlasy nejsou zrovna v dobré kondici. Blond barva vyžaduje správnou péči, kterou levné šampony plné silných chemikálií opravdu neposkytují. Jen se zeptejte kadeřníka, on vám rád vysvětlí rozdíl mezi profesionální kosmetikou a tou z pultu ve večerce na rohu. Na chladné blond odstíny se výborně hodí tzv. silver šampony, které redukují žluté podtóny. Naopak teplé odstíny vlasů ocení kvalitní šampon a péči pro blond vlasy.

Kondicionér je základ

Stejně jako šampon, tak i kondicionér hraje v základní péči klíčovou roli. Uzavírá kutikulu, čímž uzamyká vlhkost uvnitř a uhlazuje povrch. Nepoužívat kondicionér je jako vynechat krém na obličej. Je sice čistý, ale něco zásadního mu chybí. 

Jednou týdně extra péče

Jednou za týden si udělejte čas na hlubší regeneraci vlasového vlákna. Zejména odbarvené vlasy, které se následně tepelně upravují a často češou, dostávají pořádně zabrat. Klíčem k udržení lesku a pevnosti je důkladná péče během mytí plus extra pozornost. Masky a regenerační ošetření dodají vlasu koncentrovanější dávku živin a látek, které se starají o správnou míru hydratace.

Pozor na oleje

Oleje jsou velmi oblíbené v péči o vlasy i pokožku celého těla, pozor však na ně. Ne každý se hodí na vlasy a už vůbec ne na blond. Obsahují totiž přírodní barviva, které mohou ovlivnit tón vlasů. Pečlivě si zkontrolujte, zda-li je vybraný přípravek transparentní.

Ochrana před UV zářením

Sluneční paprsky ovlivňují nejen pokožku, ale i vlasy. Jednak je vysušují, ty pak ztrácí lesk a pružnost a také ovlivňují barvu. Najděte si lehký vlasový sprej s obsahem UV filtrů, který nezatíží výsledný účes, ale ochrání kštici před nechtěnými účinky. Může to být olej, lesk na vlasy nebo třeba speciální vlasová vůně s UV ochranou.

Zastříhávání konečků

Každých šest až osm týdnů si zajděte ke kadeřníkovi na zastřižení konečků. Blond vlasy, přírodní i odbarvené, bývají tenčí, křehčí, proto více trpí na roztřepení. Pokud se poškozené konce však neustřihnout, rozdvojení postupuje nahoru po vlasu. Je to stejné jako s okem na punčoše. Utíká a utíká, pokud jej nezastavíte.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herce Keanu Reevese děsí peníze, které si vydělal. Raději je rozdává. Patří k nejštědřejším...

Styl

Proč je důležité sušit vlasy ručníkem dříve, než použijete výživovou masku

Tech

Je krásnější než raketoplán. Radian One je nové vesmírné plavidlo budoucnosti

Zavřít reklamu