Akné, mravenčení, drolení make-upu. To vše může naznačovat, že vám nesedí krém

 Krása 
24. března 2022 08:36 / Šárka Sokolská
  0
📷
4 fotografie v galerii
Hydratace pleti je důležitá v každém věku Pixabay
Hydratace pleti je důležitá. Jenomže co když používáte nevhodný pleťový krém? Vaše pleť vám to dá najevo určitými náznaky.

Kožní bariéru narušuje celá řada vlivů – vítr, studený vzduch i výkyvy teplot. Kvůli tomu pak pleť nedokáže zadržovat vlhkost, což vede k tomu, že je mdlá, suchá a náchylnější i k tvorbě vrásek. Proto je nutné v jakémkoliv věku dbát na dostatečnou hydrataci. Problém je, že každá pleť je jiná a stejně tak i hydratační krémy mají odlišné složení. Pokud vám některý z přípravků nefunguje, jak má, objeví se čtyři typické znaky na vaší pleti.

Mravenčení 

Některé kosmetické produkty se mohou krátce po nanesení projevit mírným mravenčením. Nicméně po použití hydratačního krému by se vám neměl objevit žádný nepříjemný pocit, ať už mravenčení, svědění nebo dokonce pálení. Pokud tomu tak je, ihned krém vysaďte. Je to znak toho, že vaše pleť je na některou ze složek extrémně citlivá.

Pupínky

Objevily se vám v poslední době pupínky? Možným viníkem je právě váš hydratační krém. Ten totiž s velkou pravděpodobností obsahuje komodogenní látky, což jsou oleje a tuky, případně mastné alkoholy nebo stabilizátory. Tyto látky způsobují ucpané póry, což nevyhnutelně vede k tvorbě akné. V obchodě se proto poohlédněte po hydratačním krému, který je zcela bez oleje.

Drolení make-upu

Aby vám make-up dobře přilnul k pleti, je potřeba pod něj nanést vhodný hydratační krém. Ale pokud se vám stává, že se vám po nanesení make-upu začnou tvořit  žmolky, vinu hledejte v prvním případě právě v krému. Evidentně je totiž příliš hutný, raději se tedy podívejte po nějakém, který má gelovou strukturu. Stále však platí, že kvalitní hydratační krém by měl obsahovat složky jako glycerin či kyselinu hyaluronovou. V čem spočívá její kouzlo a proč ji používat se dočtete zde

Zdroj: uvlasku.cz, everydayhealth.com

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Bitva o majetek Elvise Presleyho po smrti Lisy Marie začala. Priscilla už podala soudní žalobu

Styl

Láska na první pohled neexistuje. Jde pouze o fyzickou přitažlivost, říká nová studie

Tech

Díky výrazným pokrokům umělé inteligence a virtuální reality nás možná brzy čekají pracovní pohovory...