Nejčastější chyby, které ženy dělají při holení
Žebříček nejčastějších chyb při holení:
1. Doba holení
O tom, zda je lepší se holit ráno nebo večer, se vedou dlouhé diskuze. Každá z variant má něco do sebe a je tak otázkou, co je pro vás prioritou.
Pokud se holíte na noc, zkrátíte si tím dobu hladkých nohou a navíc to není tak efektivní. Během dne nebo třeba po horké koupeli totiž nohy natečou a tím se chloupky schovají. Holení tak nebude dokonalé.
Když se holíte ráno, budete mít hladší nohy, ale holení intimních partií je zase vhodnější spíše na noc. Můžete totiž zalézt do postele bez kalhotek a pokožka tak má více prostoru dýchat a regenerovat. Tím eliminujete podráždění kůže.
2. Špatný směr
Pokud nechcete bojovat po každém holení se zarudlou podrážděnou pokožkou a nevzhlednými pupínky, zásadně se holte po směru růstu chloupků! Je to sice pracnější, ale výsledek stojí za to.
3. Nepoužíváte gel na holení
Na rychlé oholení "nasucho" jednou pro vždy zapomeňte, a to i když někam spěcháte. Použitím gelu snížíte riziko případného poranění nebo říznutí. Gel nikdy nenahrazujte obyčejným mýdlem - příliš vysušuje a riziko pořezání se s ním naopak zvětšuje.
4. Špatná žiletka
Ostrá žiletka je základ úspěchu. Lepší než jednorázová holítka jsou ta se čtyřmi a více břity. Snížíte díky nim riziko poranění a doshnete lepší kvality oholení. I u kvalitních holících prostředků každých pět až 10 holení vyměňte hlavici. Se starými žiletkami si zaděláváte na problémy v podobě nepříjemných pupínků, protože přenáší bakterie a infekce. A nezapomeňte, že holítka je třeba uklízet! Pokud je necháte týdny a měsíce na vaně, žiletka se ztupí. Naučte se po každém použití holítko odložit na suché místo.
5. Peeling
Řada žen stále při holení podceňuje sílu peelingu. Přitom díky této kosmetické vychytávce nejsnadněji zabráníte zarůstání chloupků.
6. Péče po holení
Oholením by vaše péče o pokožku rozhodně neměla skončit. Naopak dopřejte své kůži kvalitní tělové mléko, zklidňující účinek má například aloe vera.