Zázračný ranní elixír. Budete překvapeni, co s vaším tělem udělá

Nápoj, který vám dodá potřebnou energii a má spoustu zdravotních výhod
📷
Další 4 fotografie v galerii
 Zdraví 
11. června 2017 09:33 / Shutterstock
  9   0
Pokud stále otálíte, zda zařadit do svého jídelníčku pití citronové vody, nyní už to zřejmě uděláte.

Konzumace teplé vody s citronem a medem má doslova zázračné účinky na naše tělo. O pití teplé vody se již v dávných dobách opírala například i čínská medicína. Podle odborníků je ideální teplotou vody k pití teplota těla, protože je to pro tělo nejpřirozenější.

Med

Med je jednou z nejzdravějších a nejčastěji používaných potravin. Obsahuje spoustu prospěšných látek pro lidský organismus, kromě většiny vitamínů v něm naleznete i minerální látky a důležité enzymy. Med je přírodním antibiotikem, jelikož je svým složením schopen ničit bakterie a posilovat imunitní systém. Pravidelná konzumace medu se na vašem zdravotním stavu brzy projeví. Med je skvělou prevencí proti rýmě, zánětu průdušek a horních cest dýchacích, chřipce a dalším chorobám. Čistí tělo od toxinů a volných radikálů.

Med v kombinaci s teplou vodou bude vaše tělo udržovat dobře hydratované, plné energie a účinně nastartuje váš den. Voda s medem se stává jedinečným lékem, který detoxikuje vaše tělo, zbavuje váš trávicí trakt parazitů, obnovuje mikroflóru tlustého střeva a pomáhá při odstraňování bakterií.

Citron

Citron má, mimo prospěšných vitamínů, také mnoho výhod, pokud jde o zdraví pokožky. Čistí pleť, hydratuje ji a rozjasňuje, navíc při časté konzumaci vody s citronem bude váš organismus rychleji obnovovat buňky. Voda zase stimuluje tvorbu kolagenu, který je zásadní pro pokožku. Citronová šťáva se stává nástrojem v boji proti trombóze a svými silnými účinky bojuje také proti vysokému cholesterolu. Navíc působí močopudně a pomáhá tak lépe vyplavit nežádoucí látky z těla a dokonce tak pomáhá i v boji s artritidou.

Příprava

Příprava nápoje je velmi jednoduchá. Stačí smíchat lžičku medu ve sklenici s teplou vodou a přidat šťávu z citrónu. Nápoj je nejlepší pít na lačný žaludek, ale můžete si ho dát i ve večerních hodinách. Je nejen zázračný, ale i chutný! Zkuste se přesvědčit o jeho účincích na vlastní kůži. Vaše tělo vám poděkuje.

Jitka Jahodová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Tajemná místa Evropy, na která slabší povahy nemají odvahu vstoupit

Dům a zahrada

Správným řezem rybízu si zajistíte bohatou a kvalitní úrodu

Bydlení

Nespotřebované kvasnice nevyhazujte. Připravte si z nich skvělé hnojivo

Zavřít reklamu