Návod na netradiční účesy, které sluší každé holčičce i mladé slečně

Stačí trocha zručnosti a vaše dcera bude mít nejhezčí účes ve třídě.
📷
Dalších 9 fotografií v galerii
 Děti 
08. června 2017 09:45 / Pinterest
  56   0
Také si každé ráno lámete hlavu, co své dceři vykouzlit na hlavě, protože když necháte její vlasy rozpuštěné, večer je má tak zacuchané, že je na ně každý hřeben krátký? Už vás ale nudí obyčejný culík nebo cop? Troufněte si na nové účesy! Je jich spousta a nejsou těžké.

Připravili jsme pro vás osm účesů, z nichž některé jsou jednodušší, některé vyžadují šikovnější ruce. Po nějakém čase je ovšem hravě zvládne téměř každý. Návod na každý účes najdete v následujícím textu a fotografie v galerii na konci článku.

Zapletený drdol

Tento rafinovaný účes se hodí jak na rodinné oslavy, do divadla nebo dětské narozeninové párty. Je lepší, když má holčička dlouhé vlasy, ale zvládnete jej vytvořit i s polodlouhými vlasy. Začněte tím, že uděláte vysoký culík, který provléknete drdolovou drátěnkou. Jeden pramen však nechte volně pod drátěnkou. Tímto pramenem budete začínat plést okolo drdolu cop. Jakmile opletete celý drdol, dopleťte klasický copánek, dokud budete mít co plést. Ten pak omotejte kolem drdolu, připevněte pinetkou a je hotovo.

Drdol ze spirálek

Velmi jednoduchý účes, který by mohl zvládnout dokonce i tatínek. Důkladně vlasy učešte, udělejte pěšinku na straně po celé délce hlavy až dolů ke krku. Tu stranu, kde je více vlasů sčešte do vysokého bočního culíku. Ten můžete nechat jen tak, nebo jej smotat do drdolu. Druhou stranu rozdělte na tři díly a pomocí malinkých gumiček vytvořte tři drobné culíčky. Na každém culíčku vytvořte spirálku a zasuňte ho pod drdol. Připevněte pomocí pinetky. Ozdobte mašlí.

Rybí copy

Vlasy učešte a rozdělte je na dvě poloviny přesně uprostřed hlavy. Zapleťte dva francouzské copy a jakmile se dopletete až na místo, kde rostou poslední vlasy a začíná holý krk, svažte je pomocí malé gumičky. Odtud budete plést klasický rybí cop, který vždy po třech až čtyřech centimetrech opět svážete gumičkou. Pokračujte po celé délce vlasů. Účes vynikne hlavně u velmi dlouhých vlasů. Ozdobit jej můžete sponkou ve tvaru květiny.

Falešný cop

Tento copan se plete buď v případě, že má holčička krátké nebo sestříhané vlasy a cop by nešel dobře zaplést, nebo proto, aby vypadal efektivněji. Začněte tak, že uděláte opravdu vysoký culíček, který může začínat klidně až v místě, kde bývá ofina. Pod ním udělejte hned druhý culíček. Dělejte spíš slasbší culíky, budete jich dělat hodně. Vždy budete postupovat tak, že vezmete culík, který je výš, rozdělíte jej na dva prameny a ty podvléknete pod culíkem, který je o řadu níže. A zavažte gumičkou. Vznikat budou jakási srdíčka, kterým dáte v poslední fázi objem pomocí jehlice nebo čínské hůlky.

Copy zespoda

Nejlepší bude, když se na první fázi zaplétání účesu holčička předkloní. Vlasy rozdělíte na dvě poloviny uprostřed a začnete zaplétat francouzské copy, ale začínat budete u krku. Jakmile dopletete dostatečně vysoko, svažte gumičkou. Poté už si může holčička sednout normálně. Z každého culíku upleťte cop, který zatočte kolem gumičky dokola a připevněte pinetkou. Výsledný efekt vás ohromí.

Srdcové culíky

Opravdu jednoduchý účes. Hotový je velmi rychle. Rozdělte vlasy pěšinkou uprostřed a po stranách udělejte dva culíky ve výši uší. S oběma culíky postupujte následovně: trochu culík uvolněte, vlasy nad ním rozdělte v polovině a zespoda provlékněte culík nahoru. Utáhněte. Pramen vlasů rozdělte na dva a každý zatočte do spirály. Pak už je jen spojte dole gumičkou, v případě nutnosti připevněte pinetkami a vzniknou dva culíky, které vypadají jako srdce.

Bambulový culík

Velmi rošťácký účes, který ocení každá mladá slečna. Potřebovat na něj budete akorát hřeben a hodně gumiček. Když vlasy předtím nakrepujete, nebo necháte noc předtím spát dceru s copánky, výsledek bude o to efektivnější. Začněte tím, že uděláte nad čelem jeden culík. Hned za ním udělejte druhý a ten první přes něj položte. Svažte gumičkou. Vznikne vám první bambule, kterou můžete ještě pomocí jehlice povytahovat a zakulatit ji. Takto postupujte po celé hlavě a po celé délce vlasů.

Mašle

Na tomto účesu vlastně také nic není. Stačí gumička, pár pinetek a trocha laku na vlasy. Ten ale nemusíte použít. Vlasy svažte do vysokého culíku šikmo. Zhruba v polovině až ve dvou třetinách culík svažte další gumičkou. Vlasy mezi dvěma gumičkami rozdělte na dvě části a položte gumičku na gumičku. A mašle je téměř hotová. Pak už jen obtočte zbytek culíku kolem středu, připevněte pinetkami jak střed, tak boky a je hotovo. Pokud vyčuhují nějaké vlasy, natupírujte je, trochu nalakujte a zastrčte je do mašle.

Kateřina Kofroňová | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Podmínky cestování se od pondělí opět mění. Víte, co aktuálně platí?

Dům a zahrada

Začíná období dýní. Je potřeba sklidit je ve správný čas, jinak vám do jara nevydrží

Bydlení

Podzim je ideální čas na stavbu skleníku. Díky němu se budete z bohaté úrody těšit dříve

Zavřít reklamu