Jak se zbavit lupů bez chemie? Je to snadnější, než si myslíte!

Lupů se dá snadno zbavit i bez použití chemických výrobků.
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
06. června 2017 09:25 / Shutterstock
  10   0
Lupy trápí řadu lidí. Nejde sice o nic vážného, ale suché šupinky kůže ve vlasech i na oblečení moc esteticky nevypadají. V obchodech existují nejrůznější chemické přípravky, pokud ale těmto výrobkům nedůvěřujete, můžete se pokusit lupů zbavit i přírodní cestou.

Příčin, proč se u lidí tvoří lupy, je hned několik. Může za nimi stát používání nevhodných přípravků na mytí vlasů, které jsou příliš agresivní. Někdy je příčina ve špatných hygienických návycích. Jde zejména o nedostatečné či naopak příliš časté mytí vlasů, ale také jejich špatné omývání od šamponu. Za vznikem lupů v neposlední řadě stojí také nedostatek vitamínů.

Nechemické způsoby odstranění lupů

1. Vyvážená strava

Tvorbě lupů lze předejít vyváženou stravou, která bude obsahovat hodně vitamínů. Důležitý je také přísun vitamínu B, zinku a selenu, které dopomáhají ke správné výživě pokožky.

2. Žádný stres

K tvorbě lupů podle některých studií přispívá také nadměrný stres. Zvolněte a snažte se o poklidnější způsob života.

3. Masáž hlavy

Zajímavou a nenákladnou radou je masáž hlavy. Stačí provádět jemnou masáž pomocí konečků prstů, ideálně před tím, než si vlasy budete umývat. Dochází zde ke stimulaci mazových žláz.

4. Citronová šťáva

Jedna z babských rad zní: Na hlavu si naneste čerstvou citronovou šťávu. Nechte ji chvilku působit, poté hlavu opláchněte.

5. Březová voda

Podobně jako citronová šťáva působí také březová voda. Pokud ji nemáte kde zakoupit, pomohou i kvalitní březové šampony.

6. Kopřivy

Kopřivové tonikum je proti lupům velmi účinné. Dvě velké hrsti kopřiv nechte dva dny luhovat v půl litru 40% akoholu. Tonikum pak pravidelně vtírejte do pokožky hlavy.

Vyrobte si vlastní protilupový šampon

Ingredience: směs bylin kopřivy a máty, pár kapek esenciálního oleje (levandule, máta, citronela), 4 lžíce nastrouhaného olivového mýdla, destilovaná voda.

Postup: Převařte hrnek vody, vmíchejte do ní nastrouhané mýdlo a přidejte 2 kapky esenciálního oleje a hrst bylinek. Tuto směs nechte do druhého dne vyluhovat, pak sceďte a přelijte do čisté, nejlépe skleněné lahvičky s uzávěrem. Skladujte v lednici, kde vydrží až 14 dní.

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Plnou parou do léta. Nejkrásnější italské pláže, které by byl hřích nevidět

Dům a zahrada

Postavit ohniště není žádný problém. Musíte dodržet jen pár zásad

Bydlení

Držte cizí kočky dál od svých záhonů. Vyhnat je můžete bezpečnými způsoby, aniž byste jim ublížili

Zavřít reklamu