Probiotika na pleť? Umí si poradit i s akné nebo růžovkou

 Krása 
12. června 2018 12:06 / Šárka Sokolská
  0
📷
5 fotografií v galerii
Probiotika působí na pleť podobně jako v trávícím systému Shutterstock
Akné, ekzémy, růžovka, rozšířené póry, přecitlivělá pleť. Pokud i vás trápí některý z těchto problémů, měli byste sáhnout po probiotické kosmetice. Dělá totiž doslova zázraky.

Probiotika většina z nás zná jako “ty hodné” bakterie, které pečují o náš trávicí systém. Kromě něj ale dokáží pečovat i o naši pleť. A to takovým způsobem, že se z nich stal velký trend v kosmetice a spousta žen si začala kupovat různá séra či krémy, které obsahují probiotické látky.

Zatočí s řadou neduhů

Vědci ve spolupráci s dermatology objevili pozitivní účinky probiotik na naši pleť, kde bakterie působí podobně jako na náš trávicí systém. Vyrovnávají pH pokožky, což je nezbytné pro správnou funkci její ochranné bariéry, a podporují čisticí procesy v pórech. Pomáhají vybalancovat ty špatné bakterie a postarat se o celkové zdravý vzhled pokožky. Umí si poradit s problémy, jako jsou pupínky, ekzémy, akné, rozšířené póry, přecitlivělá pleť.

Bojuje proti stárnutí

Možná si myslíte, že pokud máte zdravou pleť, probiotickou kosmetiku nepotřebujete. Není ale určena pouze pro problematickou pleť, je vhodná pro všechny typy pleti. Výhody probiotik tkví i v tom, že dokážou přirozeným způsobem znovuobnovit hydratační procesy v pokožce. A jejím pravidelným používáním si vylepšíte kvalitu a hutnost pleti. A ta díky tomu bude déle odolávat projevům stárnutí.

Jak vybrat

Kosmetické produkty s probiotiky ale nemusí být jen na mléčné bázi. Pokud chcete vyzkoušet kosmetiku s probiotiky, měly byste v jejím složení hledat inulin z kořene čekanky a alfa-glukan, který se získává z cukrové třtiny. Mezi další probiotické látky patří bifidus, různé kvašené složky a také kyselina mléčná. Tu obsahuje například kosmetika z kozího mléka, které dělá dobře i našemu tělu zevnitř. Více o tomto tématu jsme psali zde

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Řachanda je už v šestém měsíci. Herečka se přestane objevovat v seriálu ZOO

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Tech

TitanAir: NASA představila vesmírné letadlo, které dokáže přistát na Titanu