I v koupelně se můžete rozmazlovat bylinkami. Mají blahodárný vliv

Bylinky se nehodí jen do kuchyně, ale i do koupelny
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Krása 
21. ledna 2020 11:15 / Depositphotos
  0   0
O blahodárných účincích bylinek už toho bylo napsáno opravdu hodně, a to je ten hlavní důvod, proč byste je měli začít používat i ve své koupelně. A rozhodně se nemusíte omezovat jen na přírodní kosmetiku.

Využít můžete celou řadu voňavých a zdravých koupelnových produktů od pěny do vany až třeba po osvěžovač vzduchu. A jistě neochudíte ani svoje tělo, které můžete hýčkat třeba pleťovými oleji nebo pleťovou maskou. Navíc si řadu z nich můžete snadno vyrobit doma.

Bylinky zkrátka už dávno nepatří jen do kuchyně. Výroba domácí kosmetiky je navíc velmi příjemnou formou relaxace. Důležité ale je, abyste věděli, na co kterou bylinku použít.

Například povzbuzující účinky má rozmarýn, bazalka, nebo petržel, naopak uvolní vás
levandule, kozlík lékařský, nebo meduňka a pokud si chcete dopřát i něco hojivého, tak určitě použijte šalvěj, zázvor či kopřivu.

Masážní olej z eukalyptu a levandule

Tento domácí masážní olej je ideálním pomocníkem při bolestech svalů a kloubů, nebo když jste ve stresu a máte špatnou náladu. Není niž lepšího, než když vás váš partner namasíruje aromatickým olejem.

Jeho výroba je opravdu jednoduchá, pokud si jej nechcete už pořídit hotový. Prostě smícháte 120 ml olivového oleje, 120 g rozehřátého kokosového tuku, 35 kapek éterického eukalyptového oleje, 35 kapek éterického levandulového oleje, 22 kapek éterického mátového oleje a 20 kapek éterického zázvorového oleje. Vše dobře promícháte a ve sklenici jej navíc můžete skladovat až rok.

Koupelová sůl s citronem a rozmarýnem

Taková hřejivá koupel blahodárně zapůsobí na vaše tělo i mysl. Rozmarýn totiž působí povzbudivě a citron zase stimulačně. Jejich spojením tak získáte antistresovou koupel, po níž se budete cítit opravdu skvěle.

I v tomto případě si ji sami připravíte doma. Stačí v misce promíchat 600 g epsomské soli, 75 g mořské soli, 160 g jedlé sody, 20 kapek éterického citronového oleje nebo nastrouhanou kůru z 1 bio citronu a 1 nasekanou snítku rozmarýnu.

Pro promíchání všech ingrediencí směs přesypte do sklenice, kde vám vydrží asi čtvrt roku. Na jednu blahodárnou koupel použijte zhruba 100 g vaší domácí koupelové soli. Dále čtěte: Pokožka v zimě trpí. Je potřeba se o ni lépe starat.

Mirka Malá | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Setkání s nádhernou přírodou vás vrátí o několik století zpět

Dům a zahrada

Čištění zubů potřebuje i váš pes. O jeho chrup byste měli pečovat každý den

Bydlení

Jak poznáte, že je postelová matrace již opotřebovaná a je správný čas ji vyměnit

Zavřít reklamu