Tampony a vložky dost možná nahradí menstruační kalhotky

 Ostatní 
20. ledna 2020 07:36 / Blanka Štiková
  1
📷
9 fotografií v galerii
Speciální kalhotky jsou velkým pomocníkem Archiv
Každá žena zná nepříjemné období, kdy dostane menstruaci a musí používat tampony, vložky či menstruační kalíšek. Ani jedno není nejpříjemnější. Ale nyní jedna Češka vymyslela převratný vynález.

Co byste řekly menstruačním kalhotkám, které dokáží nahradit ostatní menstruační pomůcky? Jak kalhotky fungují?

Kde se vzal nápad

Kde to celé začalo? Češka, která vymyslela revoluční menstruační pomůcku, se jmenuje Linda Šejdová. Ta opustila vysokou školu a přemýšlela nad tím, jaká by mohla být lepší alternativa menstruačních pomůcek. Když se pak doslechla o amerických menstruačních kalhotkách, tak se je rozhodla vyzkoušet, ale zpracování a materiály tohoto produktu se jí příliš nezamlouvaly. A tehdy se v její hlavně zrodil plán vytvořit vlastní a lepší menstruační kalhotky. Až nakonec společně s Tomášem Zahradníkem vytvořila značku Snuggs, která vyrábí právě menstruační kalhotky jako novou menstruační pomůcku. Kalhotky se vyvíjely a testovaly zhruba rok a spolupracovalo se na nich s odborníky z Technické univerzity v Liberci a s dalšími experty na speciální druhy materiálů.

Jak fungují?

Tyto speciální menstruační kalhotky nahrazují veškeré dámské hygienické menstruační pomůcky jako jsou vložky či tampony. Menstruační kalhotky vypadají jako běžné spodní kalhotky a na první pohled byste asi nepoznali rozdíl. Ale oproti těm obyčejným jde o spodní prádlo se speciální absorpční vrstvou, která dokáže vsáknout tekutinu dovnitř a nepropustí ji dál. Tři vrstvy high-tech materiálů absorbují obsah až 3 vložek, rychleschnoucí látka odvede veškerou vlhkost od pokožky, kalhotky tak neprosáknou a ani nezapáchají. Díky tomu již není žena kvůli „svým dnům“ omezována a nemusí pořád hlídat, zda ,,neproteče.“ Navíc díky černé barvě kalhotek se budete cítit dobře.

Výhody kalhotek

Se speciálními kalhotkami budete šetřit nejen životní prostředí, ale také vaši peněženku a zdraví. Navíc při nošení menstruačních kalhotek necítíte žádnou pomůcku, prostě si jen nasadíte speciální kalhotky, a to je vše. Jediné, co musíte, je kalhotky měnit jednou denně, to je stejně jako u obyčejných kalhotek. Nemusíte nic zavádět, přilepovat ani vyhazovat. Unikátní menstruační kalhotky z nanovláken jsou pratelné (na 40 stupňů Celsia, ale bez aviváže) a znovupoužitelné, měly by prý vydržet přibližně 1 rok. A jak je udržovat? Samotná péče o kalhotky je jednoduchá, po každém použití je nutno je opláchnout ve studené vodě, a poté je vyprat, a to klidně i s ostatním prádlem. Při cyklu to tedy chce mít alespoň 2–4 kusy v zásobě.

Jak je to s hygienou a na jak silné krvácení?

Menstruační kalhotky jsou prý stejně hygienické jako ostatní menstruační pomůcky, a podle gynekologů je doporučená doba jejich nošení 8 - 12 hodin v závislosti na síle menstruace. A na jaké množství krve jsou kalhotky stavěné? Kalhotky pojmou asi 15 mililitrů kapaliny, to odpovídá zhruba třem tamponům. Tyto speciální kalhotky lze nosit jak v případě, že máte slabou a střední menstruaci, tak slouží i pro ženy se silnou menstruací. Mohou ale posloužit i v případně slabých úniků moči či při jiných výtocích. Takže je mohou s klidem používat všechny ženy.

Kolik stojí a jsou již k dostání?

Menstruační kalhotky jsou již v prodeji a rychle se staly u žen oblíbenými, objednalo si je již přes 6000 žen. Dokonce prý sama autorka tyto speciální kalhotky nosí a je s nimi plně spokojena. A kolik za kalhotky dáte? Jedny pořídíte za 749 Kč, nebo si můžete zakoupit 3 ks za 1999 Kč či 5 ks za 2999 Kč. Zatím jsou k dostání pouze velikosti XS - XXL a při nákupu můžete volit mezi kalhotkami na slabou a střední menstruaci, anebo na silnou menstruaci.

Závěr

Jde o revoluční výrobek ve světě menstruačních pomůcek, a pokud se menstruační kalhotky opravdu uchytí, dost možná to bude znamenat konec éry tamponů a vložek, které nemusí být tolik zdravotně nezávadné, a také nejsou tolik pohodlné. Jakým směrem se menstruační pomůcky budou ubírat, ukáže jen čas. Dále čtěte: Vzkaz v láhvi putoval oceánem devět let. Objeven byl na druhé straně zeměkoule.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Princezna Řachanda je už v šestém měsíci. Herečka se přestane objevovat v seriálu ZOO

Styl

Konopí u žen i mužů dokáže přivodit mnohočetný orgasmus, zvyšuje libido a dodává chuť na sex, ukazují...

Tech

TitanAir: NASA představila vesmírné letadlo, které dokáže přistát na Titanu