Zkuste bezbolestnou metodu vytrhávání obočí. Pomocí obyčejné nitě

 Krása 
07. srpna 2019 09:04 / Šárka Sokolská
  3
📷
5 fotografií v galerii
Tato technika pochází z Indie Depositphotos
Potřebujete si vytrhat obočí, ale nemůžete najít pinzetu? Nevadí. K této kosmetické proceduře vám stačí i nit.

Tvar obočí definuje celou tvář. Proto je potřeba se o něj dobře starat a pravidelně jej vytrhávat. Úprava obočí se dá udělat klasicky pinzetou nebo pomocí vosku. Ale existuje ještě jedna metoda, a to pomocí nitě. Tato technika pochází z Indie, ale postupně si oblibu získává i v západních zemích. Jediné, co si musíte sehnat, je bavlněná nit.

Nejenom obočí

Velkou výhodou této techniky je, že jediným pohybem zvládnete vytrhnout hned několik chloupků zaráz. Díky tomu dosáhnete ostřejší a rovnější linie obočí. Nití si však můžete odstranit nejen chloupky z obočí, ale také z celého obličeje. Tato technika je rovněž vhodná i pro velmi citlivou kůži, protože u ní není zapotřebí žádných chemických přísad. Navíc je méně bolestivá než při trhání obočí pinzetou.

Jak na to

Připravte si silné bavlněné vlákno. Nit si ustřihněte asi půl metru dlouhou a konce svažte dohromady. Tím vám vznikne kruh, který si vezmete mezi obě dlaně. Nitku několikrát překřižte a volné konce si přesuňte mezi palec a ukazováček na obou rukách. Jakmile roztáhnete prsty na jedné ruce, překřížené místo se pohne směrem k druhé ruce. A to je právě to místo, kterým budete chloupky trhat. Obočí si přejeďte vazelinou nebo krémem, abyste si definovali jeho tvar. Chloupky chytněte do smyčky, kterou jste vytvořili. Když budou chloupky uvnitř, zatáhněte a vytrhněte je. Pokud máte ruce příliš daleko od sebe, nebo příliš blízko u sebe, ustřihněte si novou nit a začněte znovu. Nic nejde hned napoprvé. Proto se připravte, že dost možná budete potřebovat pár tréninků, než z vás budou profíci v trhání obočí nití. 

Tipy před depilací

Ještě než přistoupíte k depilaci chloupků, připravte na ni svou pokožku. Omyjte si obličej teplou vodou. Můžete si také namočit malý ručník do teplé vody a na pár minut si ho přiložit na obličej. Díky tomu se vám otevřou póry a chloupky půjdou vytrhávat snadněji.
Nezapomeňte obočí potřít troškou krému. Chloupky se vám budou lépe chytat. Nezapomeňte na konečnou úpravu obočí. O tom, jak na to, jsme psali zde.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Manželství Radky Třeštíkové nepřežilo poslední lockdown. Po rozchodu vydala spisovatelka knihu o...

Styl

Kdy je čas na první kosmetiku a kdy je vhodné aby se malé slečny začaly líčit

Dům a zahrada

Naučte se v obchodě poznat zdravou vánoční hvězdu a vyhněte se chybám, kvůli kterým květina mnohdy...

Zavřít reklamu