Trendy letošního roku v péči o pleť podle dermatologů

 Krása 
26. února 2021 09:28 / Mirka Malá
  0   0
📷
4 fotografie v galerii
Péče o pleť v roce 2021 bude jiná Depositphotos
Zatímco rok 2020 ovlivnil mnoho aspektů našeho života a dokonce nám přinesl i neočekávané problémy s pokožkou, například maskné, rok 2021 s sebou přináší příslib nových a vzrušujících pleťových trendů a produktů.

Od nejmodernějších zařízení LED až po domácí peelingy, tento rok se máme na co těšit. Ale jsou tu i některé změny, které odborníci na péči o pleť doporučují. Takže na které nové produkty a ošetření máme v letošním roce přejít?

Méně je více

Letos se mnoho dermatologů přiklonilo ke zjednodušené pěči o pleť. "Jednoduché neznamená méně efektivní, pokud jde o chytře formulovanou péči o pleť,“ vysvětluje dermatoložka Ellen Marmur. "Dávám přednost jednoduché rutině, protože je rychlejší, méně nákladná a ve většině případů bezpečnější a méně dráždivá než ta komplikovaná. Jednoduchá rutina se navíc snáz dodržuje."

A jak takové "méně je více" funguje? Je to vlastně trojkombinace. Čísticí mléko namísto tonika, sérum a hydratační krém.

Protizánětlivé produkty

Nejen, že naše tváře zažily v roce 2020 akné způsobené rouškami, ale někteří dermatologové také zaznamenali nárůst podrážděné a zanícené pokožky. Z tohoto důvodu je logické, že kosmetické firmy přijdou letos s mnoha produkty pro zklidnění podrážděné pokožky. Ostatně nošení roušek nás čeká i v následujících měsících. A jaké produkty tedy hledat? Především ty, které obsahují přísady, jako jsou ovesné vločky, beta glukan či arnika.

Domácí péče

Protože stále máme omezený přístup k profesionálnímu ošetření pleti, můžete očekávat, že letos na trh přijde i řada domácích kosmetických zařízení. O tom svědčí stále větší obliba LED masek. Dopřát si doma budeme ale moci i mikroproudová zařízení, která zpevňují pokožku, i taková, která si poradí s akné.

Nové injekce

Zdá se, že populární injekce s neurotoxiny, jako jsou botox či dysport, v roce 2021 budou na ústupu. Naopak se podle dermatologů můžeme těšit na nové a vylepšené injekční ošetření vrásek.

Především to budou produkty, které jsou formulovány tak, aby obličej po nich vypadal přirozeně a zachoval si také svoji přirozenou mimiku. První takovou vlaštovkou je například hyaluronát sodný.

Zdá se tedy, že časy překotné péče o pleť a produkty, které zásadně měnily tvář, jsou pryč a i kosmetická péče se pomalu, ale jistě navrací zpět k přírodnějším zdrojům. A to je pro všechy ženy rozhodně dobrá zpráva. Dále čtěte: Hezké obočí udělá s tváří doslova divy. Vše co byste měla vědět, pokud se rozhodnete pro microblading.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Paris Hilton se bude za pár dní vdávat. Svatební hostina bude na dědečkově panství

Styl

Mnoho lidí si stále neumí umýt ruce. Přitom na správném postupu teď záleží více než kdy jindy

Dům a zahrada

Zazimování levandule. Pozor si dejte hlavně na stonky

Zavřít reklamu