Nejdelší tobogán na světě bude dostavěn již letos. Kde se na něm můžete svézt?

 Ostatní 
04. srpna 2019 13:14 / Blanka Štiková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Jako první se na tobogánu svezou inspektoři z Guinnessovy knihy rekordů Shutterstock
Aquaparky jsou mezi lidmi oblíbené, protože nabízejí neuvěřitelné množství zábavy. Malajská atrakce s délkou 1 140 metrů a výškou 70 metrů se stane nejdelším tobogánem na světě.

Řeč je o vodním parku Escape na ostrově Penang, který povede i džunglí. První návštěvníci budou moci zavítat do parku již letos.

Jak dlouho potrvá jízda?

Jízda ve vodním parku Escape potrvá přes 4 minuty a návštěvníci uvidí krásné prostředí místního pralesa. „Velmi mi záleží na životním prostředí, takže jsme se snažili zachovat zeleň a nekácet stromy," uvedl šéf aquaparku Sim Choo Kheng.

Na kopec vás vyveze lanovka

Dokončeno je prý již 80 % tobogánu a projekt by měl být hotový už letos v srpnu, kdy se otevře pro veřejnost. Jistě půjde o jedinečný zážitek. Zájemce o sklouznutí vyveze na sedmdesát metrů vysoký kopec lanovka, pak se svezou pralesem a skončí ve velkém plaveckém bazéně.

Dosavadní nejdelší skluzavka je v New Jersey

Jako první se ale prý svezou inspektoři z Guinnessovy knihy rekordů, kteří poté unikátní stavbu zapíší na seznam rekordů. Trumfne tak dosavadního rekordmana – vodní skluzavku Action Park v New Jersey měřící 605 metrů, která se ještě stále pyšní titulem nejdelší skluzavka na světě, a to od roku 2015. Spojené státy americké jsou vůbec rekordmanem v počtu aquaparků. Jen pro srovnání: v ČR je nejdelší tobogán v Čestlicích a měří 250 metrů. Dále čtěte: Plavání odbourá tuky i stres. Který styl je na to nejlepší?.

Témata: tobogán, rekord, Amerika
Reklama
Nejčtenější články
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Agáta Hanychová potvrdila vztah s Mirkem Dopitou. Následně také přiznala, že se Soukupem nebyla šťastná

Styl

Heřmánek je snadno dostupný přírodní pomocník. Zklidní úzkosti a dokáže zlepšit trávení i pleť

Dům a zahrada

Slaďoučké borůvky můžete pěstovat i na balkoně. Klíčový je výběr správné odrůdy, výsadba je...