Neobvyklé využití citronu. Překvapí vás, co všechno zvládne

Citron je v domácnosti všestranným pomocníkem
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Ostatní 
14. dubna 2018 08:57 / Pexels
  0   0
Citron patří mezi ovoce, které má mnoho využití. Nejen k dochucení potravy, ale najde své využití i jinde v domácnosti. Máme skvělá doporučení. Budete překvapeni.

Citron je samozřejmě velmi zdravý. Obsahuje množství vitaminu C a dalších látek. Je sice na chuť kyselý, ale bojuje proti překyselení organismu. Informace o významnosti pití vody s citronem najdete v článku zde. My se budeme nyní zabývat jinými možnostmi, jak tento plod využít.

Bělidlo a čistidlo

Citron se dá použít jako bělící prostředek. Jednak ho můžete použít na prádlo. Na jednu pračku v takovém případě použijte asi půl hrnku šťávy. Stejně dobře ale citron pomůže zbavit různých skvrn vaše ruce. Stačí vymačkat šťávu z citronu na ruce a promnout. Následně ruce opláchněte vodou. Při tomto procesu se zbavíte i nepříjemného zápachu od česneku. Bělit můžete dokonce stařecké skvrny na kůži. Stačí místo pokapat citronem a nechat šťávu asi 15 minut působit. Samozřejmostí je důkladné opláchnutí.

Kloktadlo

Pro osvěžení vašeho dechu i při boji proti infekcím v ústní dutině můžete použít vodu s citronem a lístky máty. Při bolestech v krku můžete použít i šťávu neředěnou. Jen pozor – kyselina ve šťávě narušuje sklovinu. Vždy si potom vypláchněte ústa vodou.

Skvrny a vodní kámen

S kouskem citronu se můžete pustit i do boje s vodním kamenem. Stačí, když potřete ukrojeným kouskem citronu postižená místa v okolí vodovodních baterií, dřezů či umyvadel. Podobně se vám podaří narušit vrstvy kamene zbarveného čajem usazené v hrníčcích. Opět potírejte plátkem citronu a pak dejte do myčky, která vše krásně vyčistí.

Dezinfekce

Dezinfekci vytvoříte tak, že do octa přidáte citronovou kůru. Necháte louhovat několik týdnů a pak výsledným produktem naplníte rozprašovač. Využijete jej při úklidu koupelny, WC, ale také při čištění praček a myček.

Vůně do bot či lednice

Sušená kůra z citronu se dá využít jako osvěžovač do bot. Vložíte ji do obuvi a necháte přes noc působit. Výsledkem bude, že do rána natáhne do sebe kůra vlhkost z boty a současně předá obuvi příjemnou citronovou vůni. Čerstvý rozkrojený citron zase zatočí se zápachem v lednici. Stačí půlku citronu vložit doprostřed ledničky a nechat působit. Doporučuje se také do citronu zapíchat několik kousků hřebíčku.

Bronislava Silná | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Chorvatsko: Země překrásných pláží i přírody. Na jaké nástrahy si ale dát pozor?

Dům a zahrada

Vytvořte si doma perfektní kancelář. Jaké nezbytnosti by měla mít?

Bydlení

Jaký si zvolit materiál zahradního nábytku, aby vám vyhovoval?

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu