Nekupujte drahé zubní pasty. Připravte si je raději doma a bez fluoru

S pomocí domácí pasty můžete mít zuby bílé jako perličky
📷
Další 3 fotografie v galerii
 Zdraví 
12. dubna 2018 08:37 / Shutterstock
  0   0
Odmítáte zubní pasty s fluorem? Pokud i vy patříte k odpůrcům této chemikálie a neustále hledáte jiné alternativy, máme pro vás tip. Zkuste si vyrobit vlastní zubní pastu, skutečně čistě přírodní, která vám zuby ošetří a zároveň i vybělí.

O škodlivosti nebo naopak prospěšnosti fluoru v zubních pastách se neustále vedou spory. Jedna strana říká, že je to jed, který postupně ničí naše zdraví a je rakovinotvorný, druhá strana je zase toho názoru, že proti zubnímu kazu je to nepostradatelný a nejlepší pomocník.

Ať už je skutečná pravda jakákoliv, faktem je, že řada lidí se začíná přiklánět k přírodní kosmetice, zubních past nevyjímaje, a její domácí výrobě. Tak proč si nevyrobit i domácí pastu na zuby, o které stoprocentně víte, co obsahuje.

Krok za krokem

K výrobě domácí pasty budete potřebovat pár ingrediencí, z nichž možná některé máte i doma. Její příprava je skutečně jednoduchá.

Ingredience

  • Stévie (je jedno, zda čerstvá, sušená nebo v prášku)
  • Jedlá soda
  • Kokosový tuk
  • Čajovníkový olej

Postup

Vezměte si mísu a do ní dejte asi dvě lžíce kokosového oleje. Je chuťově příjemný, jedlý a má i mírně protibakteriální účinky. Na toto množství tuku dejte zhruba lžíci jedlé sody. Ta bývá běžnou součástí prodávaných kvalitních zubních past, jako bělící složka. Navíc soda rozhodně vašemu zažívání neuškodí.

Obě ingredience smíchejte a přidejte k nim stévii, která pastě dodá nasládlou příchuť. Pokud máte čerstvou, pak lístky nejprve rozmělněte v hmoždíři. Nakonec přidejte pár kapek čajovníkového oleje. Ten má v zubní pastě zase význam antibakteriální. Pastu potom ochutnejte a případně přidejte některou z ingrediencí. Nakonec směs dejte do skleničky a uchovávejte v lednici.

Bělící pasta z kurkumy

Pokud si chcete vybělit zuby a máte i problém s dásněmi, zkuste si vyrobit pastu z kurkumy. Postup je stejný jako v prvním případě, pouze stévii vyměňte za kurkumu. Na lžíci kokosového oleje bohatě postačí tak půl čajové lžičky kurkumy. Toto koření má kromě dalších jiných pozitivních vlastností i silné protizánětlivé a antibakteriální účinky.

Jste zastánci také přírodní dekorativní kosmetiky? Pak máme pro vás recept, jak si vyrobit domácí řasenku. Návod, jak na to, jsme psali zde.

Šárka Sokolská | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Cestování s malým dítětem je výzvou, která vyžaduje správné vybavení

Dům a zahrada

Srpen je ideální čas na výsev zeleniny, na které si můžete pochutnat ještě do zimy

Bydlení

Venkovní kuchyně. Trend, který vás nemusí stát mnoho peněz

Zavřít reklamu