Co s vaším tělem dělá zamilovanost

Zajímá vás, co se odehrává v našem těle, když se zamilujeme?
📷
Další 1 fotografie v galerii
 Vztahy 
08. června 2017 13:20 / Shutterstock
  14   0
Motýlci v břiše, bušící srdce, zatajený dech, úsměv na rtech a jiskřičky v očích, ale také neschopnost myslet na cokoliv jiného. Tyto pocity zná jistě velmi dobře každý, kdo byl v životě zamilovaný. 

Lidé často říkají, že přesně vědí, když se zamilují – ale jedna věc je jistá. Vaše tělo to ví určitě. Tělo totiž reaguje naprosto stoprocentně!

Únava neexistuje

Jelikož v tomto intenzivním stádiu nechcete přijít ani o sekundu strávenou s vaším vyvoleným, je zbytečné zdržovat se takovou maličkostí, jako je spánek. Energii, kterou si jiní navozují pomocí drog, vy máte jen z intenzivního vnímání lásky. Když tedy dojde na spánek, nedokážete přerušit znění svatebních zvonů v hlavě a promítání filmu „já a on/-a“, což způsobuje, že prakticky nejste schopni usnout.

Nižší krevní tlak a pomalejší tep

Zamilovanost ovlivňuje hladinu hormonů, takže dojde ke snížení krevního tlaku a tepové frekvence. 

Vaše srdce bije pomaleji

Láska ovlivňuje také hladinu vašich hormonů, krevní tlak klesá a srdeční tep se zpomaluje. 

Vaše paměť vás klame

Pokud na někoho neustále myslíte, mozek produkuje hormon oxytocin, také známý jako hormon lásky, díky kterému snadněji zapomínáme.

Insomnie

Nespavost je jednou z nejhorších deprivací. A je jedno, jestli trpíte špatným usínáním, nočním buzením, příliš časným buzením, či vším najednou. Dlouhodobá nespavost nás ničí. Psychicky i fyzicky. Oslabujeme si imunitu i nervy. Základem léčby dlouhodobé nespavosti by mělo být dodržování pravidel spánkové hygieny, odstranění okolností, nebo léčba chorob, které poruchy spánku vyvolávají, říkají odborníci. Myslíte na ni/něj a nemůžete usnout? Usnete jako by vás někdo do vody hodil, ale budíte se během noci, protože “čekujete” mobil, jestli náhodou nenapsal/-a? Pryč s mobilem z ložnice, sem s relaxačními technikami. Naším jediným cílem je v této chvíli odpoutat obsesivní myšlenky od objektu naší touhy.

Hubnutí

Myslíte na něj, čekáte, jestli se neozve a přitom zapomínáte jíst, respektive zrovna na jídlo nemáte ani pomyšlení. Taková nechtěná dieta je v některých případech dobrá, ale pozor na jojo efekt v době, kdy spolu začnete chodit. K jojo efektu dochází zpravidla tehdy, když se člověk po prodělané redukci hmotnosti rychle vrátí k původnímu, nezdravému způsobu stravování. Tělo člověka je zvyklé dělat si zásoby tzv. na horší časy. Pokud tedy jedinec drží dietu, to znamená omezuje příjem potravin, potažmo energie, jeho tělo považuje takové období za "období chudoby". Začne-li se člověk bezprostředně po úspěšné redukci hmotnosti stravovat tak, jak se stravoval, než omezil přísun jídla, jeho tělo si neprodleně začne tvořit zásoby na příští "období chudoby".

Bolest neexistuje

Je dokázáno, že zamilovaní mají posunutý práh bolesti a i k psychické újmě dochází mnohem obtížněji než v období lásky, která už neprochází přes růžovou oponu. Užijte si tedy období, kdy vás žádné pomluvy, podrazy ani hádky nezasáhnou a načerpejte trochu flegmatičnosti do dalších let, bude se vám to hodit.

Marie Popelková | inStory.cz
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Hledáte nejkrásnější místo na planetě? Nemusíte jezdit daleko

Dům a zahrada

Staré dobré hašené vápno. Výborně ochrání stromy před mrazy

Bydlení

Jak se zbavit červotoče. Použijte octový postřik nebo ďábělskou směs

Zavřít reklamu