Sex po ránu: Vědci radí, vyzkoušejte ho

Sex po ránu je nezdravější!
 Vztahy 
20. ledna 2017 08:53 / Shutterstock
  25   0
Ať se vám sex hned po ránu líbí nebo ne, odborníci ho vychvalují. Podle nich přispívá k lepší imunitě, vitalitě i k dobré náladě, prospívá srdci i cévám a snižuje riziko infarktu a mrtvice.

Ženy potřebují většinou k milování náladu, klid a pohodu. Muži můžou kdykoli. A nejraději po ránu. Jenže, co si budeme povídat. Po ránu je člověk ospalý, nemá vyčištěné zuby, o sprše nemluvě… Sex po ránu má ale i spoustu výhod.

Několik důvodů, proč ANO pro sex po ránu:

Ranní sex je zdravý
Ranní sex nejenže nastartuje mozek záplavou hormonů blaženosti, ale také posílí imunitu a rozpumpuje srdce lépe než sport. Lidé mající ráno sex jsou podle britské studie výrazně zdravější a šťastnější než ti, kteří si po probuzení dají pouze hrnek kávy a snídani.

„Kdo má sex ráno, tomu se uvolní do těla oxytocin, hormon dobré nálady a sociální připoutanosti, který párům dopřává pocit lásky a propojení po celý den,“ tvrdí doktorka Debby Herbenick z USA.

Budete krásnější!
Lidé provozující sex hned po ránu mají podle výzkumů také mnohem zdravější vlasy, nehty a pokožku.

Nemusíte do posilovny - splníte svůj fitness program hned po ránu
Věřte, že při ranní rychlovce spálíte tolik kalorií, že si pak s klidem dopřejete čokoládový croissant. Sexuální rozcvička, při které se nemusíte hnout z postele, vám dodá spoustu energie, kterou můžete čerpat celý den. Vyměňte jednou za čas běhání za sex a tepláky za sexy prádlo. Uvidíte, že taková erotická rozcvička má něco do sebe.

7:30 – čas mít sex
Tělo v tu chvíli produkuje více pohlavních hormonů a tím si zvedá adrenalin, aby mohlo fungovat celé dopoledne.

Britská sex terapeutka Suzie Hayman potvrzuje: "V tu dobu jste oba odpočatí a máte citlivější všechny smysly.  Nejste ale ještě úplně probuzení a tak máte sklon být vstřícnější..."

Výzkum také zjistil, že v Itálii má sex v ranních hodinách většina párů a je pravděpodobné, že právě proto častěji dosahují orgasmu. 

Marie Popelková | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Přírodní divy Provence, nad kterými se vám bude úžasem tajit dech

Dům a zahrada

Pokud nevíte, jaké zvíře koupit dětem, zvolte morčata. Chov není náročný a v porovnání s křečky jsou...

Bydlení

Do mikrovlnky některé nádobí dávat nesmíte, jinak ji zničíte

Zavřít reklamu