Už Vás nebaví staré tetování a chcete ho odstranit? Víte jak?

 Krása 
17. ledna 2017 07:20 / Marie Popelková
  0
📷
2 fotografie v galerii
Odstraňování tetování laserem. Shutterstock
Tetování může být krásná forma sebevyjádření prostřednictvím umění, když ho zvolíte přiměřené. Nicméně lze i velmi dobře vašeho rozhodnutí litovat z různých důvodů.     

Ačkoli tetování mají být celoživotní prohlášení, i přes naše nejlepší úmysly touha odstranit některé tetování se vždy vynoří. Navzdory skutečnosti, že úplně odstranit tetování je velmi obtížné, v současné době existuje mnoho metod, které můžete použít, abyste se přiblížili k požadovanému cíli.

Bezbolestné odstranění tetování? Použijte krémy

Odstranění tetování krémy je jedno z nejlevnějších způsobů a jsou k dispozici pro ty, kteří chtějí bezbolestnou metodu, jak se zbavit nechtěného tetování. Tyto krémy musí být použity opakovaně v průběhu několika měsíců, aby bylo vidět postupné blednutí tetování. Je třeba zmínit, že účinnost není 100% prokázaná. Také proto, že existuje velké množství krémů, u kterých může být těžké zjistit, že opravdu fungují dle tvrzení. Poradenství u dermatologa a možné alergie je důležité předem zjistit, pokud uvažujete o použití této metody.

Dermabraze a salabration jsou dvě metody odstranění tetování, které jsou někdy používány společně pro výraznější efekt. Dermabraze vyžaduje tření povrchu kůže hrubým materiálem s cílem odstranit pigment.
Salabration je velmi podobná technika, která vyžaduje namáčení tetování ve fyziologickém roztoku dříve, než dojde k dermabrazi. Více relací je nezbytné, abyste dosáhli uspokojivého výsledku. Tyto metody mohou často vést ke zjizvení a infekcím a tetovaná oblast bude slábnout. I když je to jen mírně bolestivé, jsou tyto metody dnes jen zřídka používány.

Dnes je možné všechno

Kdysi se tetování nedalo odstranit, ale dnes je řešením laser. Ten produkuje krátké záblesky, pulzy, které procházejí přes vrchní vrstvu kůže, aniž by ji porušili. Světlo různých vlnových délek je vstřebáváno pigmentem tetovacích barev a následně dochází k jeho „rozstřelení“ – rozložení pigmentu na malé částice. Poškozené barevné částice odstraní imunitní systém kůže nebo se odloupnou spolu s poškozenými povrchovými buňkami. Speciální laser pracuje s přesností na jednu tisícinu milimetru, čímž dosáhneme maximálně ošetření okolní tkáně. Laser dokáže odstranit i nejhlubší a nejproblematičtější barevné tetování. Nejlépe se odstraňuje obrázek na místech, kde se kůže často ohýbá. Je to například krk.

Princip odstranění je vlastně opačný princip tetování. Tam se barva dostávala vpichem dovnitř, nyní je nutné barvu, tedy pigmentové částečky, dostat ven. A to bez narušení kůže. To je nemožné, protože pigmentové částečky jsou moc velké na to, aby prošly vrstvami pokožky a dostaly se skrze ni ven. Laser má tedy tu funkci, že pigmentové částečky rozstřílí na menší. Jak se tomu děje i u laserových operací. Rozstřílené částečky na maličkaté částice pak tělo vyloučí, jelikož naše imunita tyto částečky bere jako cizí částice a dostane je z těla ven. Nejlépe odstranitelné jsou odstíny černé, šedé a tmavě modré, naopak nejhůře se pracuje s odstraněním zelené, žluté a červené. Po odstranění laserem se o místo pečuje stejně, jako při novém tetování.

Tetování se dá i překrýt – cover up

Méně bolestivou a patrně i méně náročnou pro vaši peněženku, je překrytí, tedy takzvaný cover up. Překrývání je vcelku běžkou záležitostí a dnešní pokrok, skvělé a syté barvy a šikovné ruce tatérů, dovedou se starým paskvilem zázraky. Každý z vás již určitě někdy užasl nad nějakým tím cover up-em v tatérově portfoliu. Tetování lze překrýt větším tetováním, barevným, lze jej celé zakrýt či jen předělat, zakomponovat do nového motivu, nebo jeho část zachovat a část předělat. Zde se meze nekladou a nejlépe vám pomůže sám tatér při konzultaci. Překrývačka je kompromis, se kterým se nechá poměrně dobře pracovat. Ovšem pamatujte na jedno, jestliže máte přes celou ruku tribalový ornament, vyvedený tlustou černou linkou, překrýt ji lze jen další černou linkou, ještě silnější. Na ulicích můžete potkat i jedince s celou černou paží. I to se může stát, když vás rukáv omrzí či motivy neodpovídají vašemu současnému pohledu na svět. Z velkého černého motivu bude tedy ještě větší. Platí, že čím menší a jemnější provedení, tím lépe se zakrývá. Velké a tmavé plochy už jsou pro tatéry oříškem. Stejně jako nezdařilá tetování, vypadaná a zjizvená, která je potřeba překrýt. Se zjizvenou kůží se pracuje velmi složitě. Vše je ale jen a pouze o kvalitách vašeho tatéra a možnostech, které vaše kůže a rozsah původní tetováže nabízí. Jestliže tedy nechcete čistou kůži a obrázek vám nevadí, jen by prostě potřeboval nějakou renovaci či proměnu, je pro vás předělávka ideální řešení. Do budoucna bude možná velký předělávkový boom, protože velké procento lidí podléhá trendům, které se mění a jejich tetováže tak budou zastaralé, nemoderní a tím pádem nežádoucí. A půjdou nemilosrdně na předělání. Avšak pozor na to, předělávat se jedno a též místo nedá do nekonečna.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Móda a kultura: Jak kulturní rozmanitost ovlivňuje módní trendy?

Styl

Letní vánek v lahvičce: Jak vybrat ten pravý parfém na léto

Tech

Nejlepší funkce chytrých hodinek, které musíte vyzkoušet