Svatba v těhotenství? Na co se připravit, než řeknete "ano" s bříškem

 Vztahy 
10. června 2017 10:57 / Kateřina Kofroňová
  2
📷
6 fotografií v galerii
Těhotenství nemusí být pro sňatek překážkou. Shutterstock
Někdy se prostě stane, že těhotenství a svatba přijdou v opačném pořadí. To ale už dávno není problém, a to ani po stránce společenské tak ani po všech ostatních. Pokud i vy zvažujete, že se budete vdávat s bříškem, následující rady se vám budou určitě hodit.

„Nebudu moct pít, nebudou mi žádné šaty, budu vypadat jako velryba, nebude mi dobře a budu oteklá". Toto jsou nejčastější obavy mnoha žen, které se rozhodly prožít svůj velký den s těhotenským bříškem. Pojďme se podívat, co vše je potřeba promyslet a na co se připravit.

Svatba bez alkoholu

A je to vlastně negativum? To, že se na své vlastní svatbě nebudete moci opít má naopak jen samá pozitiva. Svůj vysněný den si budete pamatovat od začátku do konce, s největší pravděpodobností si nezničíte a ničím nepotřísníte šaty, na fotografiích budete vypadat krásně a svěže po celý dlouhý den, vyvarujete se opileckým faux pas a také je dokázáno, že střízliví lidé se mnohem méně hádají, než ti pod vlivem. A to se na svatbě přeci hodí! Navíc na opilou nevěstu není zrovna hezký pohled. A když si dáte malou skleničku šampaňského na přípitek, nikdo vám to nebude mít za zlé.

Výběr šatů

Při výběru těhotenských svatebních šatů záleží na mnoha faktorech. Nejdříve si rozmyslete, zda chcete bříško v šatech skrývat, nebo ho přiznat, a podle toho zvolte termín svatby. V těhotenství je nejklidnějším trimestrem ten prostřední, tedy čtvrtý, pátý a šestý měsíc, a proto je nejlepší naplánovat svatbu právě v tomto období. Těhotenské nevolnosti vás nebudou trápit, únava poklesne a nesnášenlivost některých pachů a potravin už vás nejspíš nebude obtěžovat. Šaty ale nevybírejte moc dlouho dopředu, protože nikdy nevíte, jak rychle právě vaše bříško poroste.

Výběr bot

Abyste zamezila případnému pádu, volte raději boty s nižším podpatkem, nebo úplně bez něj. Nemusíte mít boty přímo ze svatebního salonu, naopak mnoho žen volí obuv od své oblíbené značky, kterou má již vyzkoušenou. Že to není úplně formální? A to vadí? Dnešní doba přeje alternativní módě a každý si může nosit co chce. Chcete se vdávat v bílých keckách, na které vám kamarádky napsaly přání do života? Směle do toho! Právě v těhotenství myslete hlavně na pohodlí a bezpečnost. Nohy vám mohou v úzkých botách otéci a přeci nechcete pajdat k oltáři.

Těhotenské nevolnosti

Jestli vám ve váš velký den bude špatně nebo ne, to vám nikdo dopředu zaručit nemůže. Od třetího měsíce dál, v průběhu celého druhého trimestru, však těhotenskými nevolnostmi trpí jen málo žen. Můžete to tedy risknout. Nelze ale vyloučit, že i když odložíte svatbu až po porodu, nevolnostmi trpět nebudete. Může je totiž způsobit i stres, strach z neznáma a touha, aby se nic nepokazilo.

Fotografie bříško nepokazí

Bojíte se, že na svatebních fotografiích budete vypadat jako velryba? Pak zvolte buď co nejzazší termín, aby se vaše bříško dalo ještě skrýt, a nebo se s tím prostě smiřte. Rozhodla jste se vdávat těhotná, takže tak pravděpodobně budete vypadat. A buďte na to hrdá, vždyť čekáte vytoužené dítě! Dobrý fotograf vám určitě navrhne mnoho tipů, jak se vyfotit, abyste bříško buď zakryla, nebo jej na fotografii vyzdvihne, aniž by zastínil vaši krásu ve svatebních šatech.

Vdát se, nebo počkat

Rozhodnutí je jen na vás. Ženy, které se vdávaly bezdětné si svůj velký den nemohou vynachválit, jelikož při něm měly absolutní svobodou. Ty, které se vdávaly již s dětmi to hodnotí jako nejlepší rozhodnutí v životě. Obě rozhodnutí mají svá pozitiva. Vdát se těhotná znamená, že si svatbu užijete především se svým manželem, rodinou a přáteli. Vdávat se s dětmi má plus v tom, že tento den prožijete všichni společně jako rodina a navíc jdete dětem příkladem.

A co vy? Máte už svůj velký den za sebou? Je to lepší s dětmi, nebo v těhotenství?

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Třiapadesátiletá topmodelka Helena Christensen ukázala nádhernou postavu jen v průsvitném krajkovém prádle

Styl

Cotardův syndrom: Existují lidé, kteří věří, že jim v těle neproudí krev nebo chybí orgány a cítí...

Tech

Nejrychlejší vlaky světa: Čínský maglev letí rychlostí až 460 kilometrů v hodině