Pánský oblek je základ mužského šatníku, ale přesto si ho velká část mužů neumí správně vybrat!

 Móda 
05. března 2017 21:10 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Dobře padnoucí oblek by neměl chybět v žádném mužském šatníku. Shutterstock
Šatník každého muže se dnes neobejde bez alespoň jednoho společenského oděvu, a tím je oblek.

Oblek využijete nejen při ojedinělých rodinných událostech, ale také při různých společenských a kulturních příležitostech nebo v zaměstnání. Především v business sféře se dbá na kvalitní oblečení a doplňky.

Tmavě modrá jistota

Šedý oblek se však nemusí hodit na všechny příležitosti. Platí totiž, že čím je akce, na kterou se chystáte, důležitější, tím tmavší by měla být barva obleku. "Pokud tedy chcete oblek využít na maximum příležitostí, nebo se chystáte na svatbu, do divadla, či potřebujete formální oblečení na obchodní jednání, volte oblek tmavě modré barvy," radí majitel krejčovství Erik Mucska.

Možná jste dosud považovali za univerzální klasiku černý oblek, jenže ten se tolik nehodí na nošení během dne, proto byste si jej měli pořizovat až jako druhý v pořadí.
Ta se podle něj hodí na všechny příležitosti, a můžete ji přizpůsobovat výběrem košile, kravaty, vesty, náprsní tašky, bot i ostatních doplňků. 

Ať to sedí v ramenou

Je naprosto klíčové, aby oblek seděl v ramenou správně, protože s tím už krejčová nenadělá nic. Ramena jsou prostě daná. Správnou šířku ramen poznáte pohmatem — ramenice nesmějí přečuhovat přes hranu ramene, ani být moc krátké.

S rameny souvisí i rukávy, které mohou být špatně nasazeny. Správně by měly krásně rovně splývat z ramen bez záhybů a mačkání látky.

Límec nechť neodstává

Pokud máte nestandardní postoj (např. kulatá záda), může se stát, že vám bude za krkem odstávat límec. Ten by měl vždy doléhat ke krku bez nějaké mezery. Pokud mezeru má, zkuste zapracovat na svém držení těla, nebo najít jinou značku obleků.

Sako nechť zakrývá, co má

Základní poučka o délce saka zní, že by mělo zakrývat vaše pozadí. V současnosti je jednoznačným trendem jeho zkracování, ale někdy až moc. Vhodné je prostě nemít holý zadek.

Rukávy ať košili dají vyniknout

Rukávy saka může šikovná krejčová bez problému zkrátit, ale ne neomezeně. Pokud byste potřebovali zkrácení o více než cca 4 cm, možná už přijdete o jeden z knoflíků, případně budou neesteticky příliš blízko konce rukávu.

Délka nohavic

Délka kalhot (nohavic) je ten nejmenší problém, proto se i kalhoty často prodávají nezakončené, aby se na přesnou velikost upravily dodatečně. Bohužel pod vedením “odborného” personálu muži odcházejí z obchodů s kalhotami příliš dlouhými. Kalhoty standardní délky by měly tak tak dolehnout na botu a vytvořit jeden záhyb.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Herečka Christina Ricci kvůli rozvodu musela prodat i svoje kabelky. Manžel ji fyzicky a psychicky týral

Styl

Už jste slyšeli o saucha? Tahle postelová jóga vám pomůže snadněji usnout a lépe se vyspat

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte