Netradiční koupele: Relaxovat můžete v pivě, víně i šampaňském

 Ostatní 
31. července 2017 14:10 / Marie Popelková
  0
📷
4 fotografie v galerii
V dnešní době není problém si dopřát neobvyklou koupel, například ve víně, šampaňském či v pivu. Shutterstock
Milovníci neotřelých relaxačních metod mohou vyzkoušet neobvyklé koupele, naložit své tělo můžete do chmelového moku, vína i šampaňského. Pivní lázeň prospěje při kožních problémech, po víně bude vaše tělo pružnější a šampaňské vám zjemní vrásky.

Neobvyklé koupele mají na člověka blahodárný vliv. A to nejen po psychické stránce. Pomohou vám se zdravotními problémy i v boji proti prvním příznakům stárnutí.

Pivní lázně

Máte chuť naložit se do piva? Dnes jsou pivní lázně velkým hitem. Těšit se můžete na speciální dřevěné kádě, které jsou naplněny nejen pivem, ale i horkou vodou, která je obohacena o bylinky a pivovarské kvasnice. Teplota vody je kolem 36 °C a délka koupele obvykle bývá kolem 20 – 30 minut.

Pivní koupel regeneruje kůži i mysl

Pivní lázeň obsahuje vitaminy skupiny B, proteiny, sacharidy, draslík, železo i antioxidant selen. Koupel velmi příznivě působí na kožní problémy a má regenerační účinky na pokožku. Při přípravě koupele se využívají stejné přísady, které se používají při výrobě piva – kvasnice, chmel a slad. Součástí procedury mohou být zábaly, masáže, i sauna – podle možností daného centra. Zregeneruje se tedy nejen vaše pokožka, ale i mysl a celková kondice organismu.

Vínoterapie

Koupání ve víně láká hlavně dámy. Ve víně se už v dobách minulých pravidelně koupaly královny, věřily, že to prospívá kráse. V dnešních podmínkách se vínoterapie uskutečňuje ve speciálních dřevěných sudech, připomínajících sudy, ve kterých dozrává víno. Pocit výjimečnosti umocňují procedury, které následují po koupání. Můžete se nechat namasírovat lávovými kameny, nebo si nechat udělat zábal nebo peeling z vinných hroznů.

Vinná koupel omladí a zbaví odpadních látek

Koupel ve víně není jen o luxusním pocitu. Má i příznivé účinky na vaše tělo a pokožku. Ta bude mnohem pevnější a pružnější. Kromě vína může koupel obsahovat obilné výtažky, hroznový olej a vinné kvasnice. Taková směs je plná neocenitelných antioxidantů a vitamínů B, C a E. Z těla pomáhá vylučovat odpadní látky.

Koupel v šampaňském

Tento luxus si můžete dopřát v zahraniční a mnohé celebrity na tento typ relaxace nedají dopustit.

Šampaňským proti stárnutí

Koupel v šampaňském výtečně zvláčňuje pokožku a pročišťuje ji. Zároveň má i bělící účinky a zjemňuje dokonce i jemné vrásky.

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

George Clooney prozradil, proč odmítl kšeft za 35 milionů dolarů za jeden den práce

Styl

Tyto kosmetické nápady z TikToku byste zkoušet neměly. Mohly by poškodit vaši pleť

Dům a zahrada

Skladujte zelí klidně i na balkoně. Vydrží vám až do jara

Zavřít reklamu