Účesy slavných z osmdesátek a devadesátek. Tohle se opravdu nosilo

Líčení i vlasy musely být hlavně výrazné
📷
Dalších 17 fotografií v galerii
 Retro 
14. května 2019 11:13 / Shutterstock
  0   0
Styl je velmi osobitá věc. Buď máte nějaký svůj vlastní, nebo se snažíte kopírovat jiný. A i když něco vypadá skvěle na někom jiném, tak to nemusí zákonitě znamenat, že to bude dokonale vypadat i na vás.

Každá doba je jiná. Trendy přicházejí a odcházejí, lidé, ale i styl, preference, materiály a technologie se mění.

V době, kdy u nás letěly Holky z naší školky z dílny Karla Vágnera a z rádií téměř nepřetržitě zněly hudební perly Michala Davida, byly největším hitem mocně vycpaná ramena nebo plísňáky do pasu tzv. mrkváče samozřejmě pořízené za "vyvekslované" bony v Tuzexu. A do nich vždy patřilo barevné tričko. Výrazné bylo i líčení. Letěly modré oční stíny, tmavé linky, zlaté doplňky. 

Avšak i 80. a 90. léta měla něco do sebe. Kdo je zažil, tak si určitě vzpomíná na sportovní "šusťáky" či teplákové soupravy, které nosil kde kdo. A každý chlap chtěl účes na "Jágra" - vpředu byznys a vzadu párty.

U žen byla v kurzu trvalá, tupírování a silné vrstvy laku. V osmdesátkách frčelo mikádo, patky, melíry a vlny jakékoli velikosti. Vlasy musely být hlavně dlouhé a hodně vyčesané.

Oblíbené bylo i tzv. "afro". A líčení bylo opravdu výrazné. Barevné oční stíny dotáhlé až k obočí, vrstva růžové tvářenky a lesk na rty, to byla denní rutina všech parádnic. Ženy i dívky se malovaly jako obrázek. Móda výrazného líčení zřejmě inspirovala Ivana Mládka ke složení písničky, kde jeho milovaná chodí zmalovaná a "v případě, že zmokne vypadá jak obrázek abstraktní".

Dnes už na podobné výstřelky vzpomínáme s nostalgií a někteří doufáme, že se už nikdy nevrátí. A dokonce si troufáme říct, že dnešní děti mohou děkovat za to, v jaké době se narodily. Protože jejich rodiče, na které se můžete podívat v galerii, vypadali mnohdy opravdu hodně prapodivně. 

Nosili jste i vy některé z tehdy módních účesů, které se však pohříchu nehodily tak úplně ke každému? (Dále čtěte: TUZEX: Terč moralistů i závistivců v bývalém Československu. Kde byl a co se tam dalo koupit).

📷
17
fotografií
Gabriela Opltová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zažijte Ameriku úplně jinak. Navštivte neokoukanou zemi s čarokrásnou a divokou přírodou

Dům a zahrada

Užitečné tipy, jak využít použité čajové sáčky v domácnosti

Bydlení

Barva ložního povlečení může ovlivnit víc, než si možná myslíte

خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn خرید vpn
Zavřít reklamu