Drama za kamerou i deset let stejný účes. Seriál Beverly Hills 90210 se stal hitem i na Československé televizi

Seriál Beverly Hills 90210 si získal fanoušky po celém světě
📷
Dalších 5 fotografií v galerii
 Retro 
16. května 2020 10:38 / Facebook
  0   0
Když americká stanice Fox zhruba před rokem oznámila, že se na obrazovky vrátí reebot seriálu Beverly Hills 90210, mnoho z nás se vrátilo v čase. Kdo by si nepamatoval legendární partu mladých, krásných a bohatých? Tehdejší Československá televize odvysílala premiéru na jaře roku 1992 a seriál se stal rychle hitem.

Kromě pobavení měl seriál o zlaté mládeži také formovat (zejména mladší) filmové diváky. Snad každému se vybaví nostalgické vzpomínky na mládí, kdy doslova každý týden hltal příběhy hlavních postav - Stevena, Brandona, Andrey, Valerie, Davida, Dylana, Brendy, Kelly a Donny. “Béháčko”, jak se seriálu přezdívalo, si tak dokázalo získat diváky napříč věkovými skupinami.

10 let stejný účes

Zvládli byste nosit celých 10 let stejný účes? Herci z Beverly Hills 90210 neměli na výběr. Představitelé hlavních postav se totiž zavázali, že po čas natáčení seriálu nebudou nijak měnit svůj vzhled. Zlatá mládež totiž udávala trendy i v této oblasti. Shannen Doherty, představitelka legendární postavy Brandy Walshové, však zhruba v půlce natáčení toto nařízení porušila a vlasy si ostříhala. Kromě jejího vzdorovitého chování i nedochvilnosti, to byl jeden z důvodů, proč musela seriál nakonec definitivně opustit.

Drama i za kamerou

Každý díl seriálu byl napěchovaný nejrůznějšími příběhy a zvraty. Mnohá dramata se však odehrávala i za kamerou. Shannen Doherty se údajně nesnesla s Jennie Garthovou hrající Kelly Taylorovou. Hádky na place podle jejich kolegů někdy neměly konce. Obě herečky však dodnes tvrdí, že nic z toho není pravda.

Idol dívčích srdcí

Snad nejkontroverznější postava celého seriálu Luke Perry, alias Dylan McKay, se dlouho hledal. Před castingem na seriál totiž údajně vystřídal přes dvě stě zaměstnání. V seriálu měl působit však velmi krátce, dostal scénář pouze ke dvěma prvním dílům. Díky talentu však dostal šanci. A tak se zrodila postava osamoceného vlka Dylana, lamače dívčích srdcí. 

A zatímco zlatá mládež zestárla, tvůrci seriálu se rozhodli vzkřísit jeho slávu. Po téměř 20 letech se tak většina hlavních představitelů znovu setkala před kamerami. S výjimkou Luka Perryho, který zemřel na následky mozkové mrtvice. Reebot však ani zdaleka nedosáhl na popularitu z dob minulých. Po první sérii byl tak seriál předčasně ukončen. Psali jsme také: Komedie Sněženky a machři se nikdy neomrzí. Zajímavosti z natáčení, které jste možná nevěděli.

Klára Kučerová | inStory.cz
Komentáře
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Dívejte se pořádně pod nohy. Uvidíte ta nejkrásnější schodiště na světě

Dům a zahrada

Důkladnou přípravu na zimu vyžaduje nejen zahrada. Nezapomeňte ani na svůj plot

Bydlení

Nepříjemný zápach péřové přikrývky může narušit kvalitu spánku. Zbavit se ho někdy není vůbec...

Zavřít reklamu