Křičíte u sexu? Hlavně to nepřehánějte.

 Vztahy 
24. června 2017 20:29 / Marie Popelková
  0
📷
1 fotografie v galerii
Většina žen křičí při sexu jen proto, aby se jejich partner více vzrušil. Shutterstock
Hlasové projevy k sexu patří. Ukazují, jak moc si užíváme a co se nám líbí. Ale komu to vlastně ukazují? Partnerovi, nebo okolí? A mají všechny ty výkřiky, steny a často zvířecí zvuky ještě jiný důvod? 

„Někteří lidé křičí na koncertě na celé kolo, jiní ho sledují bez toho, aby vydali nějaký zvuk. To ale neznamená, že se jim nelíbí to, co sledují,“ vysvětluje Tracey Cox, britská autorka mnoha publikací o sexu a vztazích. Ona i další odborníci se proto domnívají, že pokud hlasité vzdychání a slastné zvuky, které slyší i sousedi o dva byty vedle, jsou opravdu přehnané, mohou za nimi stát skryté motivy žen, které jejich prostřednictvím vyjadřují to, že se nudí.

Pokud jste spíše tichý typ, příliš se nedoporučuje extrémně přihrávat a vydávat zvuky "za každou cenu" - jde to poznat a působí to afektovaně. Když naopak cítíte, že pohledy vašich partnerů při sexu jsou trochu vystrašené, možná by stálo za to ze svých hlasových projevů maličko ubrat.

Snažíte se zalíbit?

Ženy však tím zároveň vůči partnerovi prokazují vysokou míru empatie - vcítění. Tato snaha se zalíbit je považována vlastně za jiný způsob, jak rovněž přiznat svou podřízenost a závislost na druhém. 

Už studie, zveřejněná v časopise Journal of Sex Research uvedla, že ženy a muži hrají při sexu role, které se od nich očekávají. Muži mají pocit, že musí ženu přivést k vyvrcholení a orgasmus ženy je pro ně potvrzením "dobře odvedené práce." Zároveň také považují za nejméně vzrušující ženy, které jsou při sexu potichu.

Ženy proto při souloži vyvádějí, jednak aby urychlily partnerovu ejakulaci, a jednak aby vzbudily jeho spokojenost a následně i erotický zájem.  Kdyby to nedělaly, připadaly by mu méně přitažlivé.

Dobrou zprávou ovšem je, že takové hlasové povzbuzování, směřované k muži, často zafunguje i na samotnou ženu. Takže pro jistotu křičte vždycky! 

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

Ukázalo se, že Madonna ve své sbírce skrývá dávno ztracený obraz. Měl zmizet z Francie koncem 1. světové...

Styl

Začal čínský nový rok ve znamení králíka. Pro většinu znamení zvěrokruhu by to měl být skvělý rok....

Dům a zahrada

Nezanedbejte říjnové práce na zahradě: Sázejte, uskladňujte a mulčujte