Křičíte u sexu? Hlavně to nepřehánějte.

Většina žen křičí při sexu jen proto, aby se jejich partner více vzrušil.
 Vztahy 
24. června 2017 20:29 / Shutterstock
  0   0
Hlasové projevy k sexu patří. Ukazují, jak moc si užíváme a co se nám líbí. Ale komu to vlastně ukazují? Partnerovi, nebo okolí? A mají všechny ty výkřiky, steny a často zvířecí zvuky ještě jiný důvod? 

„Někteří lidé křičí na koncertě na celé kolo, jiní ho sledují bez toho, aby vydali nějaký zvuk. To ale neznamená, že se jim nelíbí to, co sledují,“ vysvětluje Tracey Cox, britská autorka mnoha publikací o sexu a vztazích. Ona i další odborníci se proto domnívají, že pokud hlasité vzdychání a slastné zvuky, které slyší i sousedi o dva byty vedle, jsou opravdu přehnané, mohou za nimi stát skryté motivy žen, které jejich prostřednictvím vyjadřují to, že se nudí.

Pokud jste spíše tichý typ, příliš se nedoporučuje extrémně přihrávat a vydávat zvuky "za každou cenu" - jde to poznat a působí to afektovaně. Když naopak cítíte, že pohledy vašich partnerů při sexu jsou trochu vystrašené, možná by stálo za to ze svých hlasových projevů maličko ubrat.

Snažíte se zalíbit?

Ženy však tím zároveň vůči partnerovi prokazují vysokou míru empatie - vcítění. Tato snaha se zalíbit je považována vlastně za jiný způsob, jak rovněž přiznat svou podřízenost a závislost na druhém. 

Už studie, zveřejněná v časopise Journal of Sex Research uvedla, že ženy a muži hrají při sexu role, které se od nich očekávají. Muži mají pocit, že musí ženu přivést k vyvrcholení a orgasmus ženy je pro ně potvrzením "dobře odvedené práce." Zároveň také považují za nejméně vzrušující ženy, které jsou při sexu potichu.

Ženy proto při souloži vyvádějí, jednak aby urychlily partnerovu ejakulaci, a jednak aby vzbudily jeho spokojenost a následně i erotický zájem.  Kdyby to nedělaly, připadaly by mu méně přitažlivé.

Dobrou zprávou ovšem je, že takové hlasové povzbuzování, směřované k muži, často zafunguje i na samotnou ženu. Takže pro jistotu křičte vždycky! 

Marie Popelková | inStory.cz
Kam dál?
Jak bojovat se žárlivostí
Co muži na ženách nejvíc nesnáší?
Pošramocený sexuální apetit mužů? Neuvěříte, co ho ovlivňuje!
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Cestování

Zájezd do Londýna pro děti: Zažijte na vlastní kůži čarodějnickou školu Harryho Pottera

Zprávy

Přidávat se nebude. Státní zaměstnanci nemůžou počítat s dalším plošným navýšením platů

Bydlení

Barvy v kuchyni: Která povzbuzuje chuť k jídlu a která ji naopak tlumí?