Zkuste na Štědrý večer krájení jablíček a lití olova

Krásné vánoční zvyky dají dnešnímu večeru kouzlo
📷
Další 2 fotografie v galerii
 Ostatní 
24. prosince 2016 09:25 / internet
  0   0
Vánoce mají svou magickou atmosféru. Staré zvyky spojené s Vánocemi jsou krásné. Odsunuli jsme je do pozadí. Dali jsme přednost konzumnímu pojetí Vánoc. Ale je to o našem rozhodnutí. Zkuste proto letošní Vánoce jinak.

Krájení jablek

Po štědrovečerní večeři se rozkrajovala jablka. Krájí se kolmo na stopku a podle toho, co najdeme uvnitř můžeme usuzovat na to, co nás nebo naše okolí v příštím období čeká. Křížek může znamenat i smrt, červavý jadřinec nemoc a hvězdička zdraví a spokojenost.

Lití olova

Při tomto obyčeji se nad plamenem rozpustilo trochu olova a prudce vylilo do vody. Vzniklý tvar dává možnost přemýšlet o tom, co nás čeká.

Pouštění lodiček

Ze skořápek vlašských ořechů se vyrobí malé lodičky. Uvnitř hoří malá svíčka. Vypustí se do lavoru s vodou a komu vydrží nejdéle nad hladinou, toho čeká dlouhý život.

Sadu na lití olova už asi nekoupíte, ale jablka či ořechy a svíčky máme na Vánoce doma skoro každý. Nic nebrání tomu si letošní Vánoce trochu zavzpomínat na staré tradice a potěšit sebe i blízké krásnými zvyky. Pokud vám vyjde křížek nebo se vaše lodička brzy potopí, neberte to tragicky. Tyhle zvyky tu nejsou proto, aby vás vyděsily, ale potěšily. Hezké Vánoce.

📷
2
fotografie
Bronislava Silná | inStory.cz
Kam dál?
Princip nízkotukové diety a její negativa a pozitiva
Silvestr na poslední chvíli
Kořalka, salám nebo omeleta? Neuvěříte, z čeho pochází názvy známých jídel
Komentáře
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Celebrity

S tímhle kolegou si Vondráčková zazpívala po 10 letech!

Zprávy

Dveře byly zavřené. Bude-li teď zájem, budu kandidovat do vedení ČSSD, hlásí exhejtman

Bydlení

Výběr umyvadla: Na co všechno je potřeba hledět a na co dát pozor?